Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Santok prosi się rodziców uczniów dojeżdżających do Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich powyżej 3 km o złożenie stosownego wniosku o zakup biletów miesięcznych w najkrótszym terminie.
>>Dokument do pobrania << - proszę wydrukować i wypełnić strony od 3 do 5.
Nasza uczennica Oliwia Piętek brała udział w Lubuskim Festiwalu Piosenki będącym Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. Występowała w Przytocznej i ma szansę na nagrodę publiczności.
Prosimy o sms na Oliwię pod nr 664079580 w treści wpisując nr 88.
Spotkanie z rodzicami przyszłej klasy pierwszej odbędzie się 8 czerwca 2021 r. o godzinie 16.30 w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich
W dniach 22-23 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich odbył się XIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Organizatorem turnieju był KS Fantazja ze Skwierzyny pod kierownictwem Pani Justyny Kownackiej.
Łącznie na turnieju w Lipkach 22 i 23 zatańczyło ponad 500 tancerzy.
Mistrzostwa Okręgu odbywają się raz w roku i dają możliwość nominacji najlepszych par do udziału w Mistrzostwach Polski. Natomiast podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego pary walczą o punkty Premium, których zebrana odpowiednia liczba daje możliwość otrzymania wyższej klasy. Klasy tak jak w szkole, świadczą o umiejętnościach danego tancerza. Są świadectwem jego umiejętności. Turniej rozgrywał się w kategoriach rekreacyjnych( początkujących) jak i sportowych( zaawansowanych- amatorzy).
Na parkiecie dominowało piękno, gracja, klasa i niesamowite umiejętności tancerzy.
Jest szansa zorganizowania grupy tańca towarzyskiego w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich. Potrzebne są jednak chętne osoby. Tę propozycję kierujemy do wszystkich: dzieci przedszkolnych, uczniów, młodzieży i dorosłych.
Na zgłoszenia czekamy do 20 czerwca 2021 r. w sekretariacie szkoły.
Za rok zapraszamy na XIV Turniej. Może już z reprezentantami z Lipek Wielkich?
Filmy z XIII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Towarzyskiego dostępne są pod adresem >>LINK<<
Kategorie, klasy i style
------------------------------
12-15, F-Solo, Kombinacja 6T
10-11, F, Kombinacja 6T
12-13, F, Kombinacja 6T
Pow. 15, F, Standard-3
Pow. 15, F, Latin-3
14-15, F, Kombinacja 6T
Pow. 15, E, Standard-4
Pow. 15, E, Latin-4
Pow. 15, D, Standard
Pow. 15, D, Latin
Pow. 15, C, Standard
Pow. 15, C, Latin
Pow. 15, B, Latin
Lista klubów
1 ALFA-ASTRA - Stargard
2 All About Dance Studio -
3 AMETYST - Lubań
4 ANIMA DANZA - Głogów
5 ASTRA - Szczecin
6 BAS DANCE - Wrocław
7 CIEŚLAK - Jelenia Góra
8 DANCE IMPERIUM - Poznań
9 DANCECLUB - Szczecin
10 DREAM - Poznań
11 DZIUPLA - Poznań
12 ESTERA - Myślibórz
13 FAN DANCE - Gorzów Wlkp.
14 FANTAZJA - Skwierzyna
15 GRACJA - Zielona Góra
16 KS DANCE MIX - Deszczno
17 KTT URBAN - Tadeusz i Gre
18 LATINA - Wolsztyn
19 LORENZO - Gaj Mały
20 MARGO - Leszno
21 POEZJA - Kościan
22 PROJEKT NM - Słubice
23 ROYAL DANCE - Szczecin
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
Od 17 maja 2021 r. klasy IV-VIII będą się uczyć w systemie hybrydowym.
Przedstawiam harmonogram nauczania zdalnego.
Proszę aby wymienione klasy w danym dniu pozostały w domu na nauczaniu zdalnym:
17.05.2021 - klasy VIIA, VIIB i VIII
18.05.2021 - klasy IV, V i VI
19.05.2021 - klasy VIIA, VIIB i VIII
20.05.2021 - klasy IV, V i VI
21.05.2021 - klasy VIIA, VIIB i VIII
24.05.2021 - klasy IV, V i VI
28.05.2021 - klasy VIIA, VIIB i VIII
A więc do szkoły na przemian przychodzą klasy: IV, V i VI oraz VIIA, VIIB i VIII.
Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym. Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.
Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej:
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
Od 26 kwietnia 2021 r. klasy I-III będą się uczyć w systemie hybrydowym.
Przedstawiam harmonogram nauczania zdalnego. Proszę aby wymienione klasy w danym dniu pozostały w domu na nauczaniu zdalnym:
26.04.2021 - klasy II i IA
27.04.2021 - klasy III i IB
28.04.2021 - klasy II i IA
29.04.2021 - klasy III i IB
30.04.2021 - klasy II i IA
A więc do szkoły na przemian przychodzą klasy: III i IB oraz II i IA.
Ferdynand Sańko
Projekt SZKOŁA ĆWICZEŃ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM, to projekt współfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty.
Celem projektu jestpoprawa funkcjonowania systemu wspomagania szkół w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych tzw. transversal skills niezbędnych na rynku pracy, jak również doskonalenie nauczania eksperymentalnego oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia.
SZKOŁA ĆWICZEŃ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM powstanie w wyniku połączenia potencjału 4 szkół, tj. Szkoły Podstawowej nr 15, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 16. Doświadczona kadra pedagogiczna, po otrzymaniu dodatkowego wsparcia, zostanie trenerami szkoły ćwiczeń. Aby realizacja działań związanych z doskonaleniem kadry pedagogicznej mogła się odbywać w odpowiednich warunkach, zostaną one doposażone zgodnie z obowiązującym Modelem szkoły ćwiczeń. Dzięki dofinansowaniu w ramach projektu powstaną 4 nowoczesne pracownie przedmiotowe: językowa, matematyczna,komputerowa (ICT), przyrodnicza, których infrastruktura pozwoli nie tylko na efektywne prowadzenie zajęć z uczniami, ale także umożliwi prowadzenie lekcji pokazowych w sposób innowacyjny, nie zaburzający procesu edukacyjnego.
Projekt realizowany jest w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym
w Gorzowie Wielkopolskim oraz Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny przeprowadzi diagnozę potrzeb w 7 szkołach wspieranych w ramach projektu. W oparciu o wyniki badań diagnozujących przeprowadzonych w:
1. Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim,
2. Szkole Podstawowej nr 10 w Gorzowie Wielkopolskim,
3. Szkole Podstawowej w kamieniu Wielkim,
4. Szkole Podstawowej w Bobrówku,
5. Szkole Podstawowej w Różankach,
6. Szkole Podstawowej w Ściechowie,
7. Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich
zostanie przygotowany dla tych szkół plan doskonalenia oparty na metodologii zawartej w Modelu szkoły ćwiczeń. Natomiast przygotowani przez Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim trenerzy szkoły ćwiczeń będą prowadzić szkolenia kadry pedagogicznej ww. szkół wspieranych z zakresu metod form pracy dydaktycznej. Wsparcie i doskonalenie realizowane będzie poprzez organizację warsztatów metodycznych, konsultacji indywidualnych i zbiorowych oraz superwizji. W ramach realizacji zadań szkoły ćwiczeń zostanie również zorganizowana sieć współpracy on-line na platformie doskonaleniewsieci.pl oraz zostaną przeprowadzone lekcje pokazowe w każdym obszarze (matematycznym, informatycznym, językowym i przyrodniczym).
Całkowita wartość projektu wyniosła 1 093 105,08zł, w tym 921 268,96 zł dofinansowano
ze środków unijnych.
W wyniku analizy zgłoszonych uczniów, komisja zakwalifikowała 18 dzieci z rocznika 2014. Lista uczniów zakwalifikowanych zostanie wywieszona w szkole i w przedszkolu w dniu 2 kwietnia 2021 r.
Do 9 kwietnia 2021 r. rodzice zobowiązani są do złożenia w sekretariacie szkoły Potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do szkoły. Potwierdzenie woli można pobrać w szkole, w przedszkolu, oraz pod adresem: >>Potwierdzenie woli<<.
Drodzy Rodzice,
Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki, od dnia 15 marca 2021 r. do dnia 28 marca 2021 r., z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności na COVID-19, wprowadzone zostanie ograniczenie funkcjonowania klas I-III szkół podstawowych m.in. w województwie lubuskim. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć w tzw. systemie hybrydowym, tj. naprzemiennym prowadzeniu zajęć w budynku szkoły przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.
Ograniczenie funkcjonowania szkół podstawowych w klasach I-III, polegać będzie w szczególności na prowadzeniu zajęć w taki sposób, że nie więcej niż 50% uczniów realizuje te zajęcia w szkole podstawowej oraz co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub w inny sposób.
W nawiązaniu do wczorajszej konferencji prasowej Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki, w której zapowiedziano wprowadzenie nauczania hybrydowego w klasach I-III w okresie od 15 marca do 28 marca 2021 r. oraz w związku z trudną sytuacją epidemiczną w województwie lubuskim, przypominam o obowiązkach:
- dyrektora wynikających z przepisów wydanych na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, w szczególności rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz, według aktualnego stanu prawnego,
- stosowania obostrzeń oraz zasad ustalonych w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki,
- informowania Lubuskiego Kuratora Oświaty każdorazowo o sytuacjach powodujących konieczność zawieszenia działalności jednostki w całości lub w części, a także o innych zdarzeniach związanych z COVID-19, mających wpływ na funkcjonowanie szkół lub placówek oświatowych województwa lubuskiego.
Przedstawiam harmonogram nauczania zdalnego. Proszę aby wymienione klasy w danym dniu pozostały w domu na nauczaniu zdalnym:
15.03.2021 - klasy III i IB
16.03.2021 - klasy II i IA
17.03.2021 - klasy III i IB
18.03.2021 - klasy II i IA
19.03.2021 - klasy III i IB
22.03.2021 - klasy II i IA
23.03.2021 - klasy III i IB
24.03.2021 - klasy II i IA
25.03.2021 - klasy III i IB
26.03.2021 - klasy II i IA
A więc do szkoły na przemian przychodzą klasy: III i IB oraz II i IA
Ferdynand Sańko
Na podstawie Zarządzenia Nr VIII/2021 Wójta Gminy Santok z dnia 29 stycznia 2021 r. w terminie do 16 marca należy złożyć w szkole wniosek lub zgłoszenie dotyczące zapisów do klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022.
Pobierz:
- wniosek o przyjęcie kandydata zamieszkałego poza obwodem szkoły
lub
Zuzia Bogucka na Mistrzostwach w Jeleniej Gorze została Mistrzem Polski Federacji WADF w tańcu solo!
Oliwia Piętek w VII Ogólnopolskim konkursie Kolęd i Pastorałek zajęła III miejsce!
Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych będą kontynuować naukę stacjonarną. Starsi uczniowie w dalszym ciągu uczyć się będą w trybie zdalnym.
Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych zostaje przedłużona do 14 lutego br.
Od poniedziałku 18 stycznia 2020 roku klasy I-III będą miały w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich zajęcia w trybie stacjonarnym. Pozostałe klasy IV-VIII, nadal będą kontynuować zajęcia w systemie zdalnym. Plan lekcji obowiązuje tak jak dotychczas. Dowozy i odwozy "po staremu" - proszę zapoznać się z nowym rozkładem jazdy autobusów. Uczniowie spoza obwodu szkoły dojeżdżają z panem Malarzem.
Proszę zapoznać się z procedurami dotyczącymi nowych przepisów.
Wytyczne_MEiN https://www.gov.pl/.../wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3
Ferdynand Sańko
29 grudnia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich odbyło się uroczyste podsumowanie I Konkursu Profilaktycznego "Żyję zdrowo. Nie ulegam nałogom", zorganizowanego przez Wójta Gminy Santok, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wójt Gminy Santok Paweł Pisarek, kierownik OPS Anita Łukowiak oraz Mariusz Śpiewanek przewodniczący komisji podsumowali prace uczestników oraz wręczyli bardzo atrakcyjne nagrody.
Zwycięzcami konkursu zostali:
- w kategorii klas I-IV : Stanisław Kozłowski;
- w kategorii klas V-VIII:
Zuzanna Piątek - I miejsce;
Anita Lehmann - II miejsce;
Agnieszka Nowak - III miejsce.
Brawo ! Gratulacje ! Podziękowania dla Pani Natalii Banaszak za koordynowanie konkursu.
Pan Mariusz Śpiewanek ufundował dla szkoły pięć piłek nożnych. Dziękujemy !
Na zakończenie uroczystości zaprezentowały się wokalnie Zuzia Piątek i Anita Lehmann. Przepięknie.
Wszystkim Państwu, a szczególnie Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom i Sympatykom Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich życzę Szczęśliwego Nowego 2021 Roku.
Ferdynand Sańko
Uczniowie klas VI - VIII mieli możliwość uczestniczenia w zabawie: Biologiczny Kalendarz Adwentowy. Chętne osoby codziennie - począwszy od 30 listopada, a skończywszy 22 grudnia, wykonywały proste zadania związane z biologią. Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.
Chciałabym wyróżnić Adasia Kucharskiego z klasy VI, który do zadań podszedł bardzo poważnie i upamiętnił wszystkie w formie graficznej. Rewelacyjna praca! Brawo Adasiu!
Za rok bawimy się ponownie!
Natalia Banaszak