Nawigacja

  • Wyjazd uczniów ze Szkoły w Lipkach Wielkich do Warszawy

    W dniach 24-25 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły: Karina Witczak, Zuzanna Patrycja Nowak i Michał Kozicki na zaproszenie Pana Posła Tomasza Kucharskiego, wioślarza, dwukrotnego mistrza olimpijskiego, pięciokrotnego medalisty mistrzostw świata mieli możliwość uczestniczyć wraz z innymi uczniami z województwa Lubuskiego w wycieczce do Warszawy .
    O godzinie 4:45 wyjechaliśmy z Lipek do Gorzowa gdzie czekał na nas bus. Wyruszyliśmy do Warszawy. 
    Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Sejmu RP. Na początku poznaliśmy rozmieszczenie budynków i sal na terenie Sejmu oraz jego historię. Następnie spotkaliśmy się z Panem Posłem w Sali posiedzeń. Opowiadał nam jak to się tam wszystko odbywa. Tam także zjedliśmy obiad. Następnie wyruszyliśmy do Muzeum Sportu i Turystyki. Największe wrażenie zrobiła na nas ściana z medalami olimpijskimi ułożona chronologicznie, medal z czystego złota otrzymany przez Otylię Jędrzejczak oraz jak rozwinęły się różne sporty na przestrzeni lat. Po skończonym zwiedzaniu pojechaliśmy do hotelu Atos na obiadokolację. O 19 poszliśmy zwiedzać starówkę Warszawy. Bardzo nas urzekł urok Warszawy, te piękne uliczki, budynki oraz cały krajobraz. Po drodze widzieliśmy Stadion Narodowy oraz Stadion Legii Warszawy.
    Następnego dnia, po śniadaniu opuściliśmy hotel i pojechaliśmy na 21 Piknik Olimpijski z okazji     100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Tam zrobiliśmy wspólne zdjęcia z Medalistami Olimpijskimi, między innymi z Anitą Włodarczyk, Otylią Jędrzejczak, Tomaszem Kucharskim i Adamem Korolem. O 12:30 rozpoczęło się rozpoczęcie Pikniku Olimpijskiego, gdzie były różnorodne atrakcje z nagrodami, każdy miał możliwość spróbować sportów olimpijskich.  
    Dziękujemy za świetną zabawę, za organizację tej wycieczki Panu Tomaszowi Kucharskiemu oraz Panu Mariuszowi Śpiewankowi i za wspaniałą przygodę, która zostanie w naszej pamięci na długo!! 

    Opiekunem naszej grupy był Pan Mariusz Śpiewanek

    Karina Witczak
    Zuzanna Patrycja Nowak
    Michał Kozicki

    >> Więcej zdjęć <<

  • Konkurs ortograficzny

    Była to prawdziwa ortograficzna „corrida”, która miała miejsce w Szkole Podstawowej w Goszczanowie 15 maja 2019 r., a skierowana do uczniów klas V-VI szkół podstawowych powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Z pułapkami polskiej ortografii zmierzyło się 10 uczestników z 5 szkół: SP nr 2 w Drezdenku, SP nr 3 w Drezdenku, SP w Trzebiczu, SP w Goszczanowie oraz gościnnie SP w Lipkach Wielkich. W konkursie uczniowie walczyli nie tylko o indywidualne miejsca, ale także o pozycje zespołowe, gdyż, zgodnie z regulaminem konkursu, każda szkoła mogła zgłosić dwóch swoich kandydatów.W tych zmaganiach zwyciężyła drużyna ze SP w Goszczanowie, zajmując miejsce I, II m. przypadło zespołowi ze SP w Trzebiczu, a III m. SP w Lipkach Wielkich. Szkołę z Lipek Wielkich reprezentowali: Anita Lehmann i Cyprian Kaczor.Sami uczniowie uważali, że konkurs nie należał do najtrudniejszych. Czy rzeczywiście? Oto przykładowe wyrazy, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie: woltyżerka, oranżeria czy pogorzelcy.

  • Wycieczka klasy IIIG i VIII (Karkonosze-Praga-Drezno)

    Sprawozdanie z wycieczki

    W poprzednim tygodniu razem z naszą i ósmą klasą oraz dwoma uczniami z klasy siódmej byliśmy na pięciodniowej wycieczce absolwentów naszej Szkoły. Wyjechaliśmy w poniedziałkowy poranek 13.05, dokładnie o godzinie 7:00 sprzed hali sportowej. Pierwszego dnia wycieczki, jadąc w kierunku Karpacza, odwiedziliśmy dolnośląskie miasto – Wrocław. Dzięki pani przewodnik dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat tego miejsca. Mieliśmy okazję zobaczyć Ostrów Tumski, Katedrę Wrocławską, Uniwersytet Wrocławski, rynek, dwie kamieniczki – „Jasia” i „Małgosię” oraz Zoo i Afrykarium. Po dniu pełnym wrażeń przyjechaliśmy do Karpacza. Zamieszkaliśmy w pensjonacie „Złoty Widok”. Każdemu został przydzielony pokój. Miałem to szczęście, że mieszkałem tam z Piotrkiem, Kubą, Grześkiem i Dominikiem. O 21:00 wszyscy poszliśmy na obiadokolację, a po sytym posiłku większość grupy poszła spać.           

    14.05 o godzinie 8:30 wyjechaliśmy z Karpacza, by zwiedzić czeską stolicę. Jechaliśmy tam około trzech i pół godziny, a po drodze zabraliśmy pana Macieja – naszego przewodnika. Dzięki temu, że Praga nie była miejscem działań wojennych, świetnie jest zachowana architektonicznie, ma wiele zabytków i mnóstwo zapierających dech w piersiach widoków. Najpierw zobaczyliśmy Hradczany, następnie oglądaliśmy Katedrę Św. Wita. Przeszliśmy przez Żydowską Dzielnicę, a po drodze mijaliśmy Złotą Uliczkę i spacerowaliśmy   po pięknym zabytkowym Moście Karola. Następnie wsiedliśmy do autokaru i wróciliśmy do hotelu, zjedliśmy kolację i poszliśmy spać. Ten dzień był naprawdę udany.

    W środę rano wybraliśmy się w Karkonosze. Pierwszym zabytkiem, który zwiedziliśmy po drodze - był norweski kościół Wang. Piękna drewniana świątynia zwracała na siebie uwagę. Następnie. Po wizycie w kościele, udaliśmy się w kierunku Śnieżki. Zaskoczyło nas mnóstwo śniegu na szlaku. Niestety, warunki pogodowe uniemożliwiły nam dotarcie na ten słynny szczyt, ale za to odwiedziliśmy schronisko Samotnia i przeszliśmy blisko Strzechy Akademickiej. Później temperatura zaczęła wzrastać, śnieg topniał i tym sposobem każdemu przemokły buty. Przynajmniej jest co wspominać. Po powrocie do Karpacza suszyliśmy nasze rzeczy. Jeszcze w tym samym dniu zaplanowany był wyjazd do Sandra Spa na basen. Skorzystałem z tej atrakcji.

    W przedostatni dzień wycieczki pojechaliśmy do Saksonii. Punktem docelowym było Drezno. To piękne niemieckie miasto ma wiele polskich akcentów dzięki Augustowi II Mocnemu. Najpierw przeszliśmy po Zwingerze, następnie podziwialiśmy obrazy w Drezdeńskiej Galerii Sztuki, później widzieliśmy Muzeum Porcelany i Muzeum Nauk Przyrodniczych. Gdy opuściliśmy pałac, przy którym znajdowały się powyższe atrakcje, ruszyliśmy na spacer po Dreźnie. Mieliśmy okazję zobaczyć Tarasy nad Łabą, Frauenkirche, „Orszak książęcy”. Wróciliśmy do Karpacza bardzo późno, ok. 22.00 godziny.

    W piątek rano, 17 maja, wsiedliśmy do autobusu i podjechaliśmy blisko centrum Karpacza. To była ostatnia szansa na zakup pamiątek. Następnie ponownie udaliśmy się do Czech i zwiedziliśmy Skalne Miasto, płynęliśmy łódką i spacerowaliśmy. Niestety, czas płynął nieubłaganie, trzeba było wracać do Lipek Wielkich. W drodze do domu musieliśmy zatrzymać się przy restauracji „Pod Złotymi Łukami”, ale pech chciał, że tam już byli uczestnicy aż czterech wycieczek, dlatego nasz powrót przedłużył się o ponad dwie godziny.

    Ta pięciodniowa wyprawa była niesamowita. Miałem nie tylko okazję zwiedzać, ale też spędzić czas z rówieśnikami i lepiej poznać nauczycieli. Szkoda tylko, że to moja ostatnia wycieczka z tej Szkoły.

     

    Miłosz Myśków

    I interesujące zakończenie sprawozdania napisane przez uczennicę:

    Myślę, że ta wycieczka zbliżyła nie tylko uczniów, ale także poprawiła relacje z nauczycielami. Ryszard Kapuściński powiedział: ,,Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalniej’’ . W pełni zgadzam się z tymi słowami i uważam, że większość po tej wycieczce jest ,,chora’’ .

    Zuzanna Patrycja Nowak

    >>Zdjęcia <<

  • Sukces zespołu Ferwor-Trans

    Działający przy Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich zespół Ferwor-Trans odniósł znaczący sukces na Międzynarodowym Festiwalu w Rimini we Włoszech. Nasze tancerki otrzymały I lokatę za układ "Korniki" oraz drugą za układ "Fontanna". Występowały również solistki, które zostały wysoko ocenione przez Jury.

    >>Więcej zdjęć <<

  • Ferwor-Trans we Włoszech

    Zespół Ferwor-Trans działający w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich wyjechał do Włoch na Międzynarodowy Festiwal Tańca. Przed stresującym wyzwaniem nasze tancerki zwiedzały Rimini, Bolonię, Weronę i San Marini.

    >>Zdjęcia<< 

  • Przerwa na czytanie. Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

    10 maja 2019 roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przewie pt. „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie to ma na celu zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Na dwóch przerwach międzylekcyjnych: 8:45- 8:55 i 9:40- 9:50 uczniowie i nauczyciele czytali swoje ulubione książki przyniesione z domu, wypożyczone w bibliotece lub z kącika czytelniczego swoich klas. Na pierwszej przerwie czytelnicy zgromadzili si ę na hali sportowej, na drugiej na małej salce i w bibliotece. We wspólnym czytaniu wzięło udział 167 osób.

    My swój rekord pobiliśmy. W tym roku czytało nas o 22 osoby więcej niż w roku ubiegłym.

    Małgorzata Różańska

  • Grand Prix w biegach przełajowych!

     „Rocznicowo na sportowo”. Lipki Wielkie 2018/2019

    3 maja 1791 roku uchwalono Ustawę Rządową zwaną Konstytucja 3 maja. Ten przełomowy w polskiej państwowości akt był pierwszym w Europie i drugim po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku aktem tej rangi na świecie. To właśnie w celu upamiętnienia 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja , szkoła w Lipkach Wielkich zorganizowała w dniu 08.05.2019r. po raz pierwszy Bieg Konstytucji 3 Maja.

    Przedstawiamy wyniki Biegu Konstytucji 3 Maja.

  • Wkrótce odbędzie się VI Festiwal Piosenki

  • Wycieczka klas I- III do Muzeum Łąki w Owczarach.

    W dniu 7 maja 2019 r. uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Muzeum Łąki w Owczarach. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu jest to prawdopodobnie jedyne takie muzeum na świecie.

    Muzeum prezentuje ekosystemy trawiaste świata, Polski i okolicy Owczar. Zobaczyć tu można rośliny i zwierzęta żyjące na różnych typach łąk.

  • Projekt polsko-niemiecki w Górnej Frankonii

    Projekt polsko-niemiecki w Górnej Frankonii
    06.05.2019

    W dniach 09.04. – 12.04.2019 r. uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej w Lipkach Wielkich wraz z opiekunami p. Jadwigą Koterlą, p. Radosławem Nowakiem oraz p. Markiem Batógiem uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży w Górnej Frankonii w Bawarii w Niemczech. Organizatorem projektu była strona polska. Projekt realizowany był z klasą 7.1. z naszej szkoły partnerskiej z Bad Freienwalde. Naszym miejscem spotkania oraz noclegu był Klasztor Franciszkanek w Vierzehnheiligen (https://www.franziskusschwestern-vierzehnheiligen.de/home/).

    Pierwszego dnia wyruszyliśmy rano z Lipek Wielkich by dotrzeć do Bad Freienwalde i odebrać naszych partnerów. Następnie udaliśmy się na południe. Około godziny 18:00 dotarliśmy do urokliwej miejscowości Bad Staffelstein (https://www.bad-staffelstein.de/). Po dotarcie do Klasztoru Vierzehnheiligen czekała na nas pyszna kolacja. Po zakwaterowaniu grupa polsko-niemiecka została podzielona na mniejsze grupki, by wspólnie realizować pierwszy projekt polegający na stworzeniu mapy polsko-niemieckiej z najważniejszymi punktami. Oczywiście uczniowie z Polski zaznaczyli naszą miejscowość Lipki Wielkie, gminę Santok oraz województwo lubuskie. Nie zapomnieli by wskazać na góry Tatry, rzekę Wisłę, Bałtyk oraz Mazury. Zaznaczono również wiele innych ciekawych miejsc w naszym pięknym kraju. Podobnie zrobiła to grupa niemiecka. Następnie grupy mieszane prezentowały swoje prace na forum. Zadanie miało na celu poznanie się oraz zintegrowanie.

    Kolejnego dnia uczestniczy projektu mieli okazję odwiedzenia pobliskiej szkoły branżowej kształcącej w zawodach opiekunki dziecięcej oraz opiekunki osób starszych, kucharza, pracy socjalnej, dietetyka oraz innych.  Szkołę pokazała nam pani dyrektor Elvira Berkel oraz oprowadziła nas po salach (https://www.ggsd.de/standorte/bildungszentrum-vierzehnheiligen/). Następnie udaliśmy się do miejscowości Pottenstein oddalonej ok. 80 km od Vierzehnheiligen. Na miejscu czekała nas atrakcja w postaci letniego toru saneczkowego (https://www.sommerrodelbahnen-pottenstein.de/).  Uczniowie świetnie się bawili oraz integrowali. Kolejnym ważnym punktem naszego spotkania było odwiedzenie Teufelshöhle, czyli Jaskini diabła (https://www.pottenstein.de/startseite-teufelshoehle). Podczas specjalnego programu oprowadzania trwającego dłużej niż standardowe zwiedzanie, przewodnik opowiedział o powstaniu jaskini oraz jej pierwotnego przeznaczenia. Wycieczka pod ziemią trwała ponad 100 min. Uczestniczy projektu mogli zgłębić zatem wiedzę geologiczną, którą przedstawiał w sposób interesujący przewodnik. Po powrocie uczniowie mieli ciekawe spotkanie z siostrą Klaudią, która opowiadała o swojej pracy oraz udzielała odpowiedzi na liczne pytania uczniów.

    Przedostatni dzień projektu odbył się w Bambergu. Miasto to słynie z jednego z najstarszych biskupstw w Europie. Ciekawostką jest również, że w XII w. biskup Otton z Bambergu podjął próbę chrystianizacji Pomorza Zachodniego oraz bamberscy koloniści niemieccy osiedlający się na terenie Wielkopolski nazywani byli przez miejscową ludność „bambrami”. Pierwszym punktem naszego programu był labirynt podziemny pod Bambergiem. Przewodnik w ciekawy sposób zaprezentował uczniom historię podziemi oraz ich wykorzystywanie zwłaszcza podczas II wojny światowej. Uczniowie wizytowali również najważniejsze zabytki tego pięknego miasta oraz starówkę wpisaną na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Ciekawym punktem było zwiedzanie Katedry św. Piotra i św. Jerzego, w której znajduje się ołtarz bamberski wykonany przez Witta Stwosza oraz jedyne na północ od Alp miejsce pochówki papieża Klemensa II. Po zwiedzaniu uczniowie mieli okazję by wypocząć relaksując się w parku wodnym Aqua Riese.

    Ostatniego dnia uczestniczy wyjazdu udali się do parku wspinaczkowego, gdzie mile i aktywnie spędzili przedpołudnie. Uczniowie mogli wybrać sobie trasę, którą przemierzali w koronach drzew. Niektórzy skorzystali z oferty prawie wszystkich tras. Po pożegnalnym obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do domu. W pierwszej kolejności odwieźliśmy naszych partnerów do Bad Freienwalde, a następnie ok. godziny 4 nad ranem dotarliśmy do Lipek Wielkich.

    To były 4 piękne dni spędzone w Górnej Frankonii, które każdy z nas będzie długo pamiętał. Wszystkie punkty projektu zostały zrealizowane. Liczymy na kolejne miłe spotkania z naszymi partnerami z Bad Freienwalde.  Projekt został dofinansowany w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

    R. Nowak

    >>Zdjęcia<<

  • Poprawiono plan lekcji!

    Poprawiono plan lekcji!
    05.05.2019

    Uwaga!

    Plan lekcji został zaktualizowany. Nowy plan obowiązuje od dnia 6 maja 2019 r.
    https://zslw.edupage.org/timetable/

  • Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020.

    Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020.
    05.04.2019

    Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje, że lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020 zostanie wywieszona w Gminnym Przedszkolu w Lipkach Wielkich oraz będzie dostępna w sekretariacie Szkoły Podstawowej od dnia 12 kwietnia 2019 r.

  • Wyjazd klasy siódmej!
    29.03.2019

    Tam będziemy w dniach 9-12 kwietnia 2019 r.  Wyjazd klasy siódmej do Bad Staffelstein na wymianę polsko-niemiecką. Pokaz slajdów p. Jadwiga Koterla..
    << LINK >>

  • Piłka ręczna w Lipkach Wielkich !

    Piłka ręczna w Lipkach Wielkich !

    Chciałbym bardzo podziękować dziewczętom za wielką ambicję, serce do walki, zaangażowanie. Za wszystko - jesteście niesamowite. Dojście do półfinału rozgrywek w województwie lubuskim jest wielkim sukcesem. Jestem z Was dumny !

    Nierówna jest walka uczniów, którzy mają cztery godziny wychowania fizycznego w tygodniu w szkole z uczniami, z tymi którzy trenują w klubach sportowych. Ale takie jest życie. Nie jesteśmy w stanie stworzyć klubu piłki ręcznej, bo nawet nie mamy rezerw.

    W sporcie mamy jeszcze wiele do zrobienia. Będziemy myśleć, jak to zrobić. Nauczycieli mamy świetnych, uczniów również.

    Ciężko jest się dostać do finału rozgrywek w województwie. Raz nam się to udało. Trzeba też umieć przegrywać. Najważniejsze jest to, że walczymy. I dalej będziemy walczyć.

    Celem naszym jest zwycięstwo. Jeszcze raz dziękuję. Tak trzymajcie !

    Ferdynand Sańko

  • Powitanie Wiosny

    Powitanie Wiosny
    21.03.2019

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich powitali wiosnę barwnym pochodem ulicami miejscowości. Było ognisko, pieczenie kiełbasek i tradycyjne palenie Marzanny.

    Więcej zdjęć znajduje się na profilu Szkoły na Facebooku!

  • W Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich zapachniało Afryką

    W Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich zapachniało Afryką
    19.03.2019

         19 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich uczestniczyli w koncercie, który był odskocznią od codzienności.
         W zupełnie nowy świat wprowadziły ich dźwięki muzyki plemiennej. Tego dnia gościliśmy pana Adama Tomaszewskiego i jego przyjaciela Ahmadou z Senegalu. Muzyczny duet najpierw zaprezentował ręcznie wykonane instrumenty, a następnie ich brzmienie. Dźwięki wygrywane na instrumentach, które z wyglądu przypominały bębny, bardzo poruszyły najmłodszą grupę słuchaczy. Uczestnicy klaskali w rytm uderzeń, przyglądali się z uwagą naszym gościom i aktywnie uczestniczyli w rozmowie z panem Adamem, który dzielił się swoją wiedzą na temat plemienia Fula.
         Na koniec wybrane osoby miały możliwość zagrania na wyjątkowym sprzęcie muzycznym. Wszystkie osoby występujące zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po koncercie uczniowie chętnie przyglądali się instrumentom i dopytywali o najróżniejsze szczegóły.

  • Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich (nie tylko) piłką ręczną stoi!

    Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich (nie tylko) piłką ręczną stoi!
    12.03.2019

    Bardzo udanie zaprezentowały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Lipek Wielkich w zawodach rejonowych w ramach Igrzysk Dzieci w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży. Reprezentacja w składzie: Banyś Alicja, Jarząbek Karolina, Kleinrok Amelia, Lehmann Anita, Marchewka Nikola, Szostak Wiktoria, Śniegowska Julia, Niemojewska Klara, Bełtowska Oliwia, Grzegorczyk Wiktoria, Rzepecka Julia, Durasiewicz Klaudia zdobyła I miejsce uzyskując jednocześnie awans do półfinału wojewódzkiego. Turniej odbył się we wtorek 12 marca 2019 roku. 

    Oto wyniki:

    SP Lipki Wielkie   - SP nr 2 Gorzów Wlkp.    7:6
    SP Bobrówko       - SP nr 2 Gorzów Wlkp.    8:7
    SP Lipki Wielkie   - SP Bobrówko                 6:1

    Brawo !!!

    Życzymy drużynie dziewcząt dalszych sukcesów i awansu do finału wojewódzkiego. Gratulacje dla trenera - pana Krzysztofa Celejewskiego.   

  • Rejonowy Turniej w piłce ręcznej dziewcząt 11 marca 2019 r.

    Rejonowy Turniej w piłce ręcznej dziewcząt 11 marca 2019 r.
    11.03.2019

    11 marca 2019 roku, w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich, odbył się Rejonowy Turniej w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Kolejny duży sukces, mimo problemów kadrowych, odniosły gospodynie zawodów. Uczennice z Lipek Wielkich pokonały kolejno drużyny: Gimnazjum nr.13 z Gorzowa Wlkp. 7:1, Szkołę Podstawową ze Strzelec Krajeńskich 9:5 oraz faworytki turnieju, drużynę ze Szkoły Podstawowej w Deszcznie 11:7. Dwie najlepsze szkoły awansowały do półfinału wojewódzkiego. 

    Końcowa klasyfikacja turnieju:
    1. SP Lpiki Wielkie
    2. SP Deszczno
    3. SP 2 Strzelce Krajeńskie
    4. G 13 Gorzów Wlkp.

    Skład zwycięskiej drużyny: 
    Karina Witczak, Ewelina Siwińska, Kaja Skrobańska, Agata Ślusarczyk, Zuzanna Wawrzyniak, Marta Trusiak, Zuzanna Patrycja Nowak, Edyta Krysiak, Oliwia Motyl.
    Trener: Marek Batóg

  • III Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    III Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
    06.03.2019

    III Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się 06.03.2019 r. na boisku szkolnym w Lipkach Wielkich zapoczątkował współzawodnictwo uczniów naszej szkoły w Grand Prix w biegach przełajowych w roku 2019.

    Do zakończenia całego cyklu biegów pozostały już tylko dwa biegi, które odbędą się w maju i czerwcu. Zachęcamy jeszcze niezdecydowanych uczniów do udziału w tych biegach.

    Nasze motto: Nieważne miejsce, nieważny styl, liczy się ukończony bieg.

     

    Poniżej przedstawiamy zestawienie wyników uczniów po trzech biegach.

    <<LINK>>

  • Piknik wojskowy w Skwierzynie zorganizowany z okazji 20 lat Polski w NATO.

    Piknik wojskowy w Skwierzynie zorganizowany z okazji 20 lat Polski w NATO.
    09.03.2019

    Dziewiątego marca 2019 roku odbył się piknik militarny w Jednostce Wojskowej w Skwierzynie, w którym nasza szkoła miała możliwość uczestniczyć. Wybrali się tam uczniowie klasy ósmej oraz trzeciej gimnazjum. Wyjazd odbył się z inicjatywy Pana Dyrektora, pod opieką Pana Mariusza Śpiewanka. Piknik miał na celu uczczenie dwudziestolecia wstąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego (NATO).

    Początkowo pogoda niemiło nas zaskoczyła, ale później się rozpogodziło. Było wiele atrakcji. Uczniowie mieli możliwość rozmowy z amerykańskimi i polskimi żołnierzami, oglądanie pokazów broni i pojazdów wojskowych. Mogli również zwiedzić je od środka – były rosomaki, stacja naprowadzania rakiet i wiele więcej. Rozstawione były przeróżne namioty, jak chociażby takie, w których oferowano różne rzeczy do kupienia: koszulki, kubki, naszywki, pocztówki i inne mniejsze gadżety. Przygotowane było darmowe jedzenie w postaci amerykańskich sałatek i słodyczy, grochówki, kiełbasek i słodkich bułek. Dodatkowo na scenie można było zobaczyć ciekawe występy taneczne, a w tle leciała muzyka, umilająca pobyt.

    Wyjazd był bardzo ciekawy, a żołnierze bardzo mili – wróciliśmy w dobrych humorach.

    Edyta Krysiak i Weronika Stróżewska.

strona:

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipkach Wielkich
    ul. Nowa 16
    Lipki Wielkie
    66-431 Santok
  • 957287529