Nawigacja

  • Projekt Erasmus +

    Projekt Erasmus +
    07.12.2018

    European Youth Project Creative Europe

    Dzisiaj 16 osobowa grupa uczniów z koordynatorami projektu: Radosławem Nowakiem i Katarzyną Romanowską udali się na kolejne międzynarodowe spotkanie do zamku w Trebnitz, by wspólnie realizować projekt z uczniami w Niemiec, Czech oraz Litwy. Szczególnie cieszymy się, że w projekcie uczestniczyć będzie z nami nasza szkoła partnerska Gymnasium Bertolt Brecht z Bad Freienwalde. Przed nami cały tydzień ciężkiej, ale jakże owocne pracy. W międzyczasie odwiedzimy również stolicę Niemiec, gdzie spotkamy się z europosłami oraz sekretarzem stanu i pełnomocnikiem ds. stosunków międyznarodowych panem Thomasem Kralinskim. Będzie również możliwość dyskusji z panem Simonem Vaut, który jest kandydatem w wyborach do Parlemanetu Europejskiego 2019.

  • Grand Prix w biegach przełajowych

    Grand Prix w biegach przełajowych

    W dniu 8 listopada 2018 r. odbył się drugi, i ostatni w tym roku, bieg cyklu Grand Prix w biegach przełajowych w Lipkach Wielkich. Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w zawodach biegowych. W okresie zimowym nie odstawiajcie butów do szafy, dbajcie o systematyczne treningi, a wyniki wówczas przyjdą z czasem. W marcu 2019 r. zaczniemy znowu współzawodnictwo w naszym cyklu Grand Prix, a w czerwcu dokonamy podsumowania i wręczymy nagrody. Nasze motto: Nieważne miejsce, nieważny styl, liczy się ukończony bieg.

    W linku poniżej znajduje się dotychczasowe zestawienie wyników Grand Prix uczniów naszej szkoły w biegach przełajowych.

    >>ZESTAWIENIE<<

  • Sukces Ferwor Trans Lipki Wielkie

     Sukces Ferwor Trans Lipki Wielkie
    03.12.2018

    W ubiegłą sobotę 2 grudnia zespół taneczny Ferwor Trans Lipki Wielkie pod opieką Pani Nadziei Szczepaniak brał udział w I Mikołajkowym Festiwalu w Żarach. Nasze dziewczynki wywalczyły dwa pierwsze miejsca, za "Opowieść Zimową" i nowy pierwszy raz tańczony układ "Korniki" ale największym zaskoczeniem i radością było otrzymanie Pierwszej nagrody Grand Prix festiwalu. Brawo Ferwor Trans Lipki Wielkie!!!! To dzięki Pani Nadziei Szczepaniak dziewczyny są nie do pokonania.

    Zdjęcia są dostępne >>TUTAJ<<

  • Poprawiono plan lekcji

    Poprawiono plan lekcji
    02.12.2018

    Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane. Nowy plan obowiązuje od poniedziałku 3 grudnia 2018 r.

  • Polski Sport w 100-leciu Odzyskania Niepodległości!

    Polski Sport w 100-leciu Odzyskania Niepodległości!
    29.11.2018

    W dniu 29 listopada 2018 r. Szkołę Podstawową w Lipkach Wielkich odwiedził dwukrotny złoty medalista olimpijski i Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Kucharski, który wręczył nagrodę uczennicy klasy III gimnazjum Edycie Krysiak. Uczennica była inicjatorką i wykonawcą wystawy pn. "Polscy medaliści olimpijscy na przestrzeni 100 lat".
    We wręczeniu nagrody uczestniczyli dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich - Ferdynand Sańko i Mariusz Śpiewanek nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

  • Nowy plan lekcji!

    Nowy plan lekcji!
    26.11.2018

    Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane. Nowy plan obowiązuje od wtorku 27 listopada 2018 r.

  • IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - Dla Niepodległej

    IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - Dla Niepodległej
    24.11.2018

    24 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była poezji patriotycznej ze względu na stulecie niepodległości Polski, natomiast najstarsza grupa recytatorów miała do wyboru również poezję Zbigniewa Herberta, ze względu na rok tego poety. Konkurs objęty został patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Po uroczystym powitaniu uczestników i gości przez Dyrektora Ferdynanda Sańkę, rozpoczęły się konkursowe zmagania.
    Do konkursu zostało zgłoszonych 66 recytatorów z 16 szkół podstawowych należących do trzech powiatów- gorzowskiego ziemskiego, strzelecko-drezdeneckiego oraz międzyrzeckiego. Uczniowie przygotowywani byli przez 39 nauczycieli. 
    Jury konkursu składało się z 9 członków. W skład jury weszli: pani Ewa Krzyżanowska – Kuratorium Oświaty, pani Małgorzata Protoklitow –SP nr 20 W Gorzowie Wielkopolskim, pan Krzysztof Stańczyk- tegoroczny maturzysta, pani Iwona Nawrot- Sikora - SP w Niegosławiu, pan Kamil Bojba- tegoroczny maturzysta, pani Agata Kotek- SP nr 10 w Gorzowie Wielkopolskim, pani Małgorzata Jach– Wojewódzki Ośrodek Metodyczny
    w Gorzowie Wielkopolskim, pan Jacek Kaczmarek- Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, pani Kamila Cierach- Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Lipkach Wielkich. 
    Spośród recytatorów wyłoniono laureatów i wyróżnionych.
    Kategoria klasy I- III SP
    Laureaci
    I miejsce- Maria Grupińska – SP nr 1 w Drezdenku
    II miejsce-Joanna Czupryńska- SP nr 3 w Drezdenku
    III  miejsce- Paula Kowalczyk – SP w Wawrowie 
    Wyróżnienia: 
    Lena Pietrzak – SP w Wawrowie
    Maria Malińska- SP w Lipkach Wielkich

    Kategoria klasy IV- VI SP
    Laureaci
    I miejsce- Ewa Starosta – SP nr 1 w Drezdenku
    II miejsce- Michelle Bednarowska- SP nr 1 w Drezdenku
    III  miejsc- Julia Węgrzyn- SP w Witnicy 
    Wyróżnienia:
    Jacqueline Suiker- SP w Lipkach Wielkich
    Alicja Mazurkiewicz – SP w Witnicy

    Kategoria klasy VII- VIII SP i III Gim.
    Laureaci
    I miejsce- Julia Andrzejewska- SP w Deszcznie
    II miejsce- Zuzanna Patrycja Nowak- SP  w Lipkach Wielkich
    III  miejsce- Julia Rosiak- SP w Witnicy 
    Wyróżnienia:
    Weronika Paruzel – SP w Kłodawie
    Dominika Skarżyńska – SP w Trzcielu

    Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy upominki i okolicznościowe dyplomy z wizerunkiem bociana, symbolu polskiego krajobrazu, znanego z wielu tekstów poetyckich.
    W organizacji imprezy swój udział miało grono zacnych sponsorów, dzięki którym możliwe było ufundowanie nagród, upominków, okolicznościowych dyplomów, słodkiego poczęstunku i obiadu dla wszystkich uczestników, opiekunów i gości. 
    Sponsorzy imprezy:
    Nadleśnictwo Karwin, 
    Firma GOZDREW z Gościmia – państwo Renata i Sławomir Słaby, 
    Spółka Wodna w Lipkach Wielkich, 
    Piekarnia HERT z Gościmia- państwo Iwona i Artur Frąszczak, 
    Rada Rodziców, 
    Pan Mariusz Śpiewanek,
    Pan Ferdynand Sańko,
    Pani Daria Skorupska,
    Firma Quantum z Lipek Wielkich,
    Firma HP- Hewlett Packard Enterprisse,
    Wydawnictwo Edukacyjne MAC,
    Pani Alicja Siwińska,
    Państwo Wanda i Piotr Krajniakowie,
    Ksiądz Krzysztof Tomaszewicz,
    Pan Ireneusz Mandziuk,
    Państwo Wioletta i Adam Prylińscy,
    Pani Martyna Mandziuk,
    Firma Sugar- Fruits
    Państwo Marlena i Krzysztof Boguccy.
    Wszystkim sponsorom dziękujemy za hojność i wielkie serce!
     W czasie konkursu można było obejrzeć dwie części  programu artystycznego, na który składały się pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz prezentacja multimedialna, będąca efektem projektu literacko- plastycznego.
    Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie, zaangażowanie i obecność!

    Dorota Dębska
    z zespołem organizacyjnym konkursu

    Zdjęcia dostępne są >> TUTAJ <<

  • Wystawa pt. "Igrzyska Olimpijskie od starożytności do współczesności".

    Wystawa pt. "Igrzyska Olimpijskie od starożytności do współczesności".
    19.11.2018

    W dniu 19 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich miało miejsce otwarcie wystawy pt. "Igrzyska Olimpijskie od starożytności do współczesności". Wystawa składa się z 14 oprawionych plakatów przedstawiających historię Igrzysk Olimpijskich. Fundatorem tych materiałów jest Tomasz Kucharski - dwukrotny złoty medalista olimpijski i poseł na Sejm RP.

    Za życzliwość bardzo Panu Posłowi dziękujemy!

    Wystawa przedstawia m.in. zagadnienia:
    - Powstanie Igrzysk Olimpijskich w Atenach;
    - Idea starożytnych Igrzysk Olimpijskich;
    - Polscy medaliści;
    - Wartości sportu;
    - Symbole olimpijskie;
    - Dążenie do doskonałości;
    - Polski debiut na Igrzyskach Olimpijskich.

    Celem wystawy jest zapoznanie uczniów z historią sportu oraz przekazanie takich wartości jak przyjaźń, szacunek i dążenie do doskonałości.

    W otwarciu wystawy uczestniczyli Wójt Gminy Santok Józef Ludniewski i dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich Ferdynand Sańko. Inicjatorem i organizatorem wystawy jest Mariusz Śpiewanek - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

  • Pożegnanie wójta Józefa Ludniewskiego

    Pożegnanie wójta Józefa Ludniewskiego
    14.11.2018

    Zdjęcia dostępne są >>TUTAJ<<

    14 listopada społeczność Lipek Wielkich spotkała się na uroczystości pożegnania Wójta Józefa Ludniewskiego, który sprawuje swój urząd jeszcze tylko przez kilka najbliższych dni. Spotkanie prowadził Dyrektor Szkoły Podstawowej- Pan Ferdynand Sańko.

    W trakcie części artystycznej cytaty wybrane i odczytane przez Dyrektora przeplatały się z występami uczniów ze szkoły i młodych artystek z działającego przy szkole zespołu tanecznego. Wśród występujących byli wokaliści i recytatorzy, odtwórca roli Adama Małysza, a nawet tancerki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury z Panią Dyrektor Sylwią Dobrzyńską na czele, wykonujące orientalny taniec. Repertuar był bardzo zróżnicowany. Dzięki temu wiele osób mogło zaprezentować swój dorobek artystyczny i uświetnić pożegnanie Wójta.

    Po części artystycznej na ręce Wójta wraz z podziękowaniami składano kwiaty i upominki. Wśród delegacji były tancerki z zespołu wraz ze swoją trenerką Panią Nadzieją Szczepaniak, a także grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich oraz szefowa oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego – pani Barbara Zajbert i Rady Sołeckie Lipek Wielkich i Jastrzębnika wraz z sołtysami, panią Mirosławą Polańczyk i Darią Skorupską. Obecni na spotkaniu powiedzieli pod adresem Wójta wiele ciepłych słów, dziękując za zaangażowanie, współpracę i życzliwość. Kiedy główny bohater uroczystości sam zabrał głos, nie obyło się bez wzruszeń. Spotkanie było także okazją powitania w nowej roli Pana Pawła Pisarka, który niebawem obejmie urząd Wójta Gmina Santok.

    Dorota Dębska

  • Koncert Niepodległościowy

    09.11.2018

    Zdjęcia dostępne są >>TUTAJ<<

  • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
    05.11.2018

    5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w jego obchody.

    Tradycyjnie uczniowie klas I-III szkoły podstawowej przebrali się za ulubionych bajkowych bohaterów. Obchody tego szczególnego dnia rozpoczęliśmy od wysłuchania przeczytanej przez pana dyrektora bajki pt. ”Czerwony Kapturek”.

    Reprezentanci klas przy gromkim dopingu koleżanek i kolegów wskazali Czerwonemu Kapturkowi wyjście z labiryntu oraz odnaleźli 10 szczegółów, którymi różniły się obrazki dotyczące bajki. Uczniowie odegrali również role Czerwonego Kapturka, Babci, Wilka i Leśniczego w bajce, którą bardzo żywiołowo przeżywali.

    Więcej zdjęć >>TUTAJ<<

  • SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

    SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW
    05.11.2018

    SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW – konkurs edukacyjny zorganizowany przez sieć sklepów BIEDRONKA

    We wrześniu 2018 r. uczniowie klas I- III przystąpili do konkursu edukacyjnego pt.: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było wyrabianie nawyku codziennego głośnego czytania. Pasję do czytania należy zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ona ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. W ramach konkursu uczniowie otrzymali mini- albumy, które zachęcały do głośnego czytania w domu. Nauczyciel każdego dnia przyklejał uczniom naklejkę za podpis rodzica, jako potwierdzenie co najmniej 10-minutowego głośnego czytania przez dziecko w domu. Szkolna biblioteka wzbogaciła się o 3 egzemplarze książek o przygodach Słodziaków, które to uczniowie poznali podczas czytania treści książki w poszczególnych klasach. W szkole zorganizowano również obchody Dnia Głośnego Czytania w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie najmłodszych klas. Klasa III czytała także przygody Słodziaków podczas wycieczki do lasu. Uczniowie wykazali się również różną aktywnością w ramach konkursu. Uczniowie klasy I wykonali rysunki na temat dalszych przygód Słodziaków, klasa II wykonała komiks, a dzieci a klasy III napisały i zilustrowały dalsze przygody biedronkowych ulubieńców.

    Więcej zdjęć >>TUTAJ<<

  • Dzień Listonosza i Poczty Polskiej

     Dzień Listonosza i Poczty Polskiej
    05.11.2018

    18 października przypada Dzień Listonosza i Poczty Polskiej. Z tej okazji uczniowie klas I-III SP zaprosili do szkoły Panią Bożenę Kaczor, listonosz z naszego urzędu pocztowego. Na początku spotkania pani Bożenka przedstawiła historię Poczty Polskiej. Następnie w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy. Każdego dnia, pieszo lub samochodem przemierza swój rejon wzdłuż i wszerz. Zna swoich adresatów, jak mało kto. Codziennie doręcza listy, paczki i inne przesyłki pocztowe. Waga torby listonosza często przekracza 10-15 kilogramów. Pani listonosz przypomniała również uczniom, jak adresować kopertę i gdzie przyklejać znaczek. Na zakończenie dzieci podziękowały pani Bożence za interesujące spotkanie oraz wręczyły dyplom i kwiaty.

    Więcej zdjęć >>TUTAJ<<

  • Nasze pasje

    Nasze pasje

    Szkoła to nie tylko miejsce, gdzie się uczymy. Daje ona również okazję do podzielenia się swoimi zainteresowaniami, pasjami. Jakub Kłos jest uczniem klasy VII. Od wielu lat interesuje się owadami i pajęczakami. Pierwszym zwierzęciem, które rozbudziło w nim pasję była modliszka gwinejska, którą kupili mu jego dziadkowie. Miał wtedy zaledwie osiem lat. Dziś w swojej kolekcji ma m. in.: skorpiony, karaczany, świerszcze, patyczaki, krocionoga olbrzymiego, ptaszniki, pluskwiaki i modliszki (jego ukochane zwierzęta). Wszystkim stworzył profesjonalne warunki do życia. W realizacji zainteresowań wspiera go rodzina. Po raz pierwszy swoje hobby zaprezentował nam, gdy był uczniem klasy II SP. Już wtedy zaskoczyła nas wielkość jego hodowli i wiedza jaką miał na temat swoich podopiecznych. W czwartek, 25 października 2018 r. po raz kolejny wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w podobnym spotkaniu. Jakub zaprezentował przyniesione okazy, opowiadał o nich, odpowiadał na zadawane pytania. Wykazał się ogromną znajomością tematu. Prezentacja okazów i niezwykle barwny sposób przekazu Jakuba wzbudził zainteresowanie i entuzjazm wśród uczniów. Przykład Jakuba pokazuje, że warto mieć w życiu pasję, ponieważ nie tylko rozwija ona człowieka i poszerza jego horyzonty, ale także uczy odpowiedzialności.

    Więcej zdjęć >>TUTAJ<<

  • 27. Finał WOŚP

    13. stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich kolejny, tym razem 27. Finał WOŚP !!!

  • Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Pierwszaka

     Dzień Edukacji Narodowej  i Dzień Pierwszaka
    12.10.2018

         Dzień Edukacji Narodowej to szczególny  dzień – to  święto polskiej szkoły,  nauczycieli, pracowników obsługi oraz  tych,  co szkoły prowadzą i nadzorują.  Ten dzień w naszej szkole był również świętem  uczniów. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.

        Uroczysty apel, który odbył się 12 października 2018 r., przygotowali uczniowie klas III G i I SP pod opieką wychowawczyń: pani Haliny Mazurek i pani Jolanty Tyktor. Uroczystość prowadzili uczniowie  klasy IIIG: Zuzanna Patrycja Nowak, Piotr Żurawski, Edyta Krysiak i Miłosz Myśków.

        Na początku prowadzący powitali przybyłych gości:  pana wójta Józefa Ludniewskiego, nauczycieli emerytów, rodziców, wszystkich pracowników szkoły, naszych  nauczycieli  i uczniów.

        Jako pierwszy  głos zabrał  wójt gminy Santok -  Józef Ludniewski. Złożył wszystkim pracownikom   życzenia.  Wręczył nagrodę Wójta Gminy Santok dyrektorowi  szkoły Ferdynandowi  Sańko i pani Annie Kleinrok, natomiast dyrektor szkoły nagrodził  nauczycieli i pracowników szkoły: panie Małgorzatę Różańską,  Ewę Mandziuk, Jolantę Tyktor, Agnieszkę Białkowską, Krystynę Jakubiak, Annę Wesołowską oraz panów Radosława Nowaka, Krzysztofa Celejewskiego, Ireneusza Brzytwę .

    Przedstawiciele Rady Rodziców : pani Katarzyna Szafrańska i pan Marcin Kiljański złożyli na ręce pana dyrektora wiązankę kwiatów wraz z życzeniami, a uczniowie wręczyli symboliczne upominki – drewniane ptaszki.

    Ważnym elementem uroczystości  było ślubowanie uczniów klasy I, którzy najpierw przedstawili się publiczności, a następnie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. W podniosłej atmosferze złożyli  ślubowanie. Po ślubowaniu pan wójt Józef Ludniewski i  pan dyrektor  Ferdynand Sańko dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. Od kolegów i koleżanek z klasy II otrzymali własnoręcznie wykonane prezenty, a od swoich rodziców liczydła. Uczniowie klasy  III G, w imieniu wszystkich nauczycieli i uczniów, przyjęli pierwszaków  do grona naszej społeczności szkolnej.

    Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich był konkurs pod hasłem „Ta postać wygląda znajomo”. Gimnazjaliści wcielili się w pracowników naszej szkoły. Konkurs wywołał entuzjazm wśród publiczności. Najwięcej nauczycieli i pracowników rozpoznał uczeń Błażej Cieślak i on wygrał konkurs.

    Uroczystość zakończyła się występem uczennicy Karoliny Malińskiej, która zaśpiewała piosenkę  pt. „Nauczycielom”.

    Zdjęcia dostępne są na profilu Szkoły na Facebooku.

  • Spotkanie z złotym medalistą olimpijskim – Tomaszem Kucharskim!

    Spotkanie z złotym medalistą olimpijskim – Tomaszem Kucharskim!

    Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich odbyło się spotkanie uczniów z Tomaszem Kucharskim - wioślarzem, dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Sportowca przywitał uroczyście dyrektor szkoły Ferdynand Sańko. Tematem spotkania było ,,100 lat Polskiego Sportu". Zaproszony gość opowiadał o swoich sukcesach oraz o ciężkiej drodze do osiągnięcia swoich marzeń. Młodzież podziękowała za wizytę i wręczyła bukiet pięknych kwiatów.

    W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Santok Józef Ludniewski, wieloletni sportowiec - były piłkarz Stilonu Gorzów. Sportowcy to ludzie godni naśladowania. Nasza szkoła upowszechnia wiele dyscyplin sportowych i dokonania wybitnych sportowców, ale przede wszystkim dba o wszechstronny rozwój uczniów i rozwijanie pasji.

    Pomysłodawcą i organizatorem spotkania był nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Mariusz Śpiewanek.

     

    Zdjęcia dostępne są na profilu Szkoły na Facebooku.

     

  • Europejski Dzień Języków Obcych

    Europejski Dzień Języków Obcych
    10.10.2018

                Dnia 03.10.2018 r. w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich odbył się Europejski Dzień języków obcych. Obchody rozpoczął Pan Dyrektor Ferdynand Sańko, a oficjalnego otwarcia dokonała Pan Wójt Gminy Santok  Józef Ludniewski.

    W obchodach wzięło udział wielu gości i rodziców. Jednym z gości był  ksiądz Bogdan Mordal, wieloletni misjonarz krajów Afrykańskich, który mówił językiem francuskim oraz jednym z afrykańskich. Ksiądz Bogdan miał dla dzieci specjalne zadanie. Przeczytał po francusku wiersz Juliana Tuwima ,a dzieci musiały zgadnąć jaki to wiersz.

                W trakcie obchodów można było zobaczyć prezentację multimedialną pt. ,,Dlaczego uczymy się języków obcych'' oraz obejrzeć krótki filmik gdzie słowo 'hello' było powiedziane w 16 językach obcych. Kuba i Kamil Romanowscy przedstawili skecz angielsko - polski pt. ,,Dentysta'' , a Zuzia Wawrzyniak zaśpiewała po angielsku piosenkę Eda Sheerana ' Photography'.

    Uczniowie klas V- VIII i III G wzięli udział w konkursie , który polegał na przedstawieniu wybranego kraju. W tym roku były to: Hiszpania, Stany Zjednoczone, Szwecja, Polska, Australia i Japonia. Zadaniem uczniów było przygotować krótką prezentację o danym kraju, powiedzieć wiersz w języku omawianego kraju i zrobić show przedstawiające kulturę danego państwa.

                Jury wybrało 3 klasy: trzecie miejsce zajęła klasa VII reprezentująca Polskę, drugie miejsce klasa V b reprezentująca Hiszpanię i PIERWSZE MIEJSCE KLASA III G reprezentująca Japonię. Nagrodą za I miejsce był wyjazd klasy do kina.

    Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a przygrywał nam zespół The Brothers (Bracia Drążek z Goszczanowca).

                W przygotowaniach obchodów brała udział Pani Katarzyna Romanowska – nauczyciel języka angielskiego, Pan dyrektor Ferdynand Sańko oraz nauczyciele wychowawcy.

     

    Zdjęcia dostępne są na profilu Szkoły na Facebooku.

  • Wycieczka do Bogdańca

    Wycieczka do Bogdańca
    08.10.2018

    Dnia 19 września 2018 r. uczniowie klas I-III w ramach Święta Pieczonego Ziemniaka wybrali się na wycieczkę do Muzeum „Zagroda Młyńska” w Bogdańcu.

    Zagroda Młyńska położona jest w dolinie rzeki Bogdanki. Obejmuje trzy zabytkowe obiekty: młyn, budynek gospodarczy, wozownię. Uczniowie nasi z ogromnym zainteresowaniem zwiedzili mieszkanie młynarza. Podziwiali w nim sekretarzyk, żyrandol naftowo-świeczkowy, krzesło weselne, parobki do ściągania butów i wiele innych eksponatów. Na podwórzu muzealnym oraz w innych pomieszczeniach obejrzeli dawne maszyny i narzędzia rolnicze, narzędzia związane z rzemiosłem, dawne środki transportu wiejskiego oraz kuźnię. W sadzie mieli okazję przyjrzeć się 7 ulom kłodowym. W trakcie zwiedzania dzieci uczestniczyły w pokazie wypieku chleba w piecu chlebowym, który również znajduje się na terenie zagrody. Na zakończenie pobytu przygotowano dzieciom ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

    Zadowoleni, pełni wrażeń, z upieczonymi na kapuście chlebami, wróciliśmy do szkoły.

    Zdjęcia z wyprawy dostępne są na profilu Szkoły na Facebooku

  • Pola Nadziei

    Pola Nadziei

    W ramach prowadzonych działań Szkolnego Klubu Wolontariatu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich zebrali łacznie 1569 zł i 14 groszy rozprowadzając cebulki żonkili.

strona:

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipkach Wielkich
    ul. Nowa 16
    Lipki Wielkie
    66-431 Santok
  • 957287529