Witaj na oficjalnej stronie Zespołu Szkół w Lipkach Wielkich!

Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich to jedna z czterech placówek tego typu w gminie Santok.

Uczą się u nas dzieci z miejscowości położonych w gminie Santok (Baranowice, Mąkoszyce, Ludzisławice, Nowe Polichno, Jastrzębnik, Lipki Małe, Lipki Wielkie) i gminie Drezdenko (Goszczanowo, Goszczanówek, Goszczanowiec, Duraczewo).

Szkoła mieści się w nowoczesnym budynku oddanym do użytku 1 września 2000 r. Trzy lata później uruchomiono stołówkę i zakończono budowę hali sportowej.

Placówka posiada pracownię informatyczną, nowoczesną pracownię językową, bibliotekę, świetlicę i boisko szkolne. Gabinety zostały wyposażone w nowoczesne pomoce multimedialne.

Szkoła dysponuje bogatą ofertą edukacyjną, m.in. uczniowie mogą poznawać dwa języki obce od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Dzieci objęte są pomocą psychologiczno-pedagogiczną oraz logopedyczną.

Nowoczesna hala sportowa z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej i trybunami dla publiczności umożliwia organizowanie nie tylko dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów, ale  także dużych imprez.

W naszej szkole dbamy o dobre wychowanie, bezpieczeństwo i wysoki poziom edukacji. Przyjazna atmosfera sprzyja osiąganiu przez uczniów wielu sukcesów sportowych i dydaktycznych.