Nawigacja

  • X Festiwal Piosenki

    X Festiwal Piosenki. 

    19 czerwca odbyła się X edycja Festiwalu Piosenki zorganizowana przez Dyrektora Ferdynanda Sańko. Impreza rozpoczęła się recitalem znanej gorzowskiej aktorki Karoliny Miłkowskiej -Prorok. Wystąpili także absolwenci naszej szkoły, którzy swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali przed laty na tym festiwalu-Zuzanna Piątek, Anita Lehmann i Patryk Piętek. Ich występy potwierdziły, że warto było inwestować w ich muzyczne talenty. Rozwinęli swoje zdolności i są chlubą naszej szkoły.

    Następnie odbyła się część konkursowa, po której jury wyłoniło zwycięzców. Zwyciężczynią festiwalu została Oliwia Piętek, a drugie miejsce zdobyła Natalia Witczak.Trzecie miejsce przypadło Zuzannie Śniegowskiej, natomiast pozostałe osoby- Jakub Śniegowski,  Jowita Szwejda, Zuzanna Dzielendziak zdobyły ex aequo czwarte miejsce.

    Dzięki hojności sponsorów uczestnicy konkursu otrzymali piękne nagrody. Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście. Byli wśród nich: Wójt Gminy Santok- p.Józef Ludniewski, Przewodniczący Rady Gminy- p. Tomasz Skrobański, Radny Powiatu- p. Mariusz Śpiewanek, Sołtys Lipek Wielkich p. Karolina Piętek, p. Hanna Szostak - emerytowana dyrektor Przedszkola w Lipkach Wielkich i wielu innych przyjaciół szkoły. Pani sołtys podziękowała Dyrektorowi za zaangażowanie w organizację imprezy i rozwijanie talentów uczniów.

  • Różowa skrzyneczka.

    Od roku trwa w naszej szkole akcja "Różowa Skrzyneczka" zapewniająca naszym uczennicom bezpłatny dostęp do środków higienicznych- podpasek i tamponów.  Działamy zgodnie z zasadą : weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

  • Konkurs na pisanie dyktanda.

    Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na pisanie dyktanda związane z EURO 2024! To doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności językowe i zdobyć atrakcyjną nagrodę.

    Kiedy startujemy?

    Rywalizacja odbędzie się 16 czerwca, w godzinach od 12:00 do 14:45. Poczuj klimat piłki nożnej tuż przed pierwszym meczem Polski na EURO 2024, biorąc udział w naszym dyktandzie!

    Nagrody

    Osoba, która zdobędzie pierwsze miejsce w rankingu, otrzyma bon zakupowy o wartości 100 zł.

    Jak wziąć udział?

    Instrukcje, jak dołączyć do konkursu, znajdują się na stronie: https://dyktanda.pl/mistrzowskie-dyktando-2024/ .

    Do zobaczenia 16 czerwca!

    Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

    Z poważaniem,

    Zespół dyktanda.pl

  • Dni Grodu Santok

    15 czerwca delegacja naszej szkoły wzięła udział w korowodzie historycznym z okazji obchodów Dni Grodu Santok. Uczniowie, dyrektor i nauczyciele, a także nasze przedszkolaki i wychowawcy przedszkola,  przeszli ulicami Santoku w barwnym orszaku, przy dźwiękach bębnów, w towarzystwie przedstawicieli wszystkich placówek oświatowych gminy. Zwłaszcza dla najmłodszych było to duże przeżycie. Plany trochę na koniec pokrzyżował deszcz, ale korowód zdążył na szczęście dotrzeć do promenady w Santoku. To piękne wydarzenie jest ukłonem w stronę bogatej historii kasztelanii Santok, zwanej kluczem i strażnicą królestwa polskiego za czasów Piastów.

  • Dinozaury na lekcji w klasie 1 🙂

  • Wizyta w Wiecie Edukacyjnej w Gościmiu.

    Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Karwin mogliśmy skorzystać z zasobów Wiaty Edukacyjnej w Gościmiu. Klasy 4 a i 4 b wraz z wychowawcami- p. Radosławem Nowakiem i  p. Dorotą Dębską, spędziły tam czwartkowe przedpołudnie. Przedstawiciel  Nadleśnictwa- p. Dominik Wieczorkiewicz przeprowadził z uczniami zajęcia edukacyjne i konkurs,  a wychowawcy w tym czasie przygotowali kiełbaski na ognisku. Rodzice upiekli  na tę okazję ciasta. Oprócz walorów dydaktycznych wycieczka dostarczyła  okazji do wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. W doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły, po drodze zatrzymując się jeszcze na lody w Goszczanowie.

  • Loteria fantowa w szczytnym celu!

    Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie i udział w loterii fantowej, która odbyła się 7 czerwca.

    Fanty na loterię przynieśli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły. Otrzymaliśmy również wsparcie od Starostwa Powiatowego.

    Zainteresowanie loterią przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu godziny zostało sprzedanych ponad 400 losów. Dzięki wsparciu pań z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego udało się także sprzedać 2 tace świeżo upieczonych rogali. Wsparli nas także rodzice naszych uczniów.Wspólnymi siłami udało nam się zebrać kwotę 4 tysięcy trzystu jeden złotych na leczenie naszego chorego absolwenta. Pieniądze zostały już przekazane.

    ,,Każdy ma coś, co może dać innym" - B. Bush

  • Warsztaty genealogiczne.

    11 czerwca odbyły się w naszej szkole Warsztaty genealogiczne prowadzone przez ucznia klasy 8-Jakuba Śniegowskiego.

    W warsztatach wzięło udział 11 osób, 8 uczniów i 3 przedstawicielki grona pedagogicznego.

    Kuba podzielił się swoją pasją, przedstawił metody badawcze i źródła, z których korzysta. Przyniósł wiele ciekawych materiałów i podzielił się opowieściami o swojej rodzinie. To było bardzo interesujące spotkanie.

  • Festiwal Piosenki

  • Turniej Integracyjny.

    W dniu 05.06.2024r odbył się Turniej Integracyjny piłki nożnej pod hasłem „Łączy nas Niepełnosprawność”.

    W turnieju wzięły udział drużyny z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipkach Wielkich. Ideą imprezy sportowej była integracja między uczniami poprzez sport i dobrą zabawę. Podczas zawodów odbyły się trzy mecze każdy z każdym, a następnie mecze w drużynach mieszanych, żeby zintegrować uczniów. Zawodnicy mieli również możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sprawnościowych z użyciem piłki nożnej. Na koniec wszyscy skorzystali z przygotowanego poczęstunku w postaci słodkości i kiełbasek z grilla.

    Podsumowaniem Turnieju było wręczenie okolicznościowych medali oraz nagród rzeczowych dla szkół. Współzawodnictwo dostarczyło wszystkim uczniom dużo radości, sportowych emocji i doskonałej zabawy.

  • Wycieczka klas 4.

    29 maja w przeddzień długiego weekendu klasy czwarte wraz z wychowawcami - panem Radosławem Nowakiem i panią Dorotą Dębską, uczestniczyły w wycieczce do Gorzowa Wielkopolskiego.

    Program wycieczki był bardzo zróżnicowany. Dużą atrakcją okazał się pobyt w Centrum Nauki SOWA, gdzie uczniowie mogli interaktywnie poznawać prawa fizyki i nowe technologie, łącząc przyjemne przyjemne z pożytecznym. Kolejnym punktem był udział w barwnym spektaklu ,, Pchła Szachrajka" w wykonaniu aktorów gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy. Po przedstawieniu obejrzeliśmy teatr od kulis. Następnie spacerem doszliśmy do Katedry, którą udało się zwiedzić także środku, ponieważ wewnątrz nie trwało akurat nabożeństwo. Zwieńczeniem wyjazdu był obiad w restauracji Tutti Santi i lody w lokalnej lodziarni. Wszyscy wracali pełni wrażeń, w dobrych nastrojach. Pogoda dopisała, a wycieczka oprócz przyjemności ze spędzenia wspólnego czasu, miała walory dydaktyczne- udało się poznać nowe technologie, teatr, najstarszy budynek Gorzowa, a także zjeść wspólny posiłek. Najlepiej uczyć się przez działanie i praktykę!

  • Wycieczka klas I-IV do Warszawy.

     

    20-21 maja mieliśmy przyjemność udać się do stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru. Zobaczyliśmy m. in. zabytkowe kamienice, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Syrenki. 

    Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich gdzie spacerowaliśmy urokliwymi alejkami parkowymi i podziwialiśmy letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 

    Ostatnią - ale budzącą największe emocje wśród młodych piłkarzy atrakcją, była wizyta na Stadionie PGE Narodowym. Z wielką ekscytacją obeszliśmy cały obiekt, m. in. trybuny, szatnie czy punkt widokowy. Obecność w miejscu, w którym mecze rozgrywa  nasza reprezentacja - wywarła na nas ogromne wrażenie. 

    Kolejnego dnia udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, które przyniosło nam inspirujące spotkanie z nauką. W końcu można było trochę poszaleć i przy okazji - dowiedzieć się czegoś. 

    Po porządnej pigułce wiedzy przyrodniczej nadszedł czas na historię. Odwiedziliśmy Zamek Królewski, gdzie czekały na nas królewskie wnętrza oraz ekspozycje muzealne. Podczas zajęć w zamku zdobyliśmy uznanie dla naszej wiedzy historycznej. 

    Kolejnym niezwykle emocjonującym wydarzeniem była wizyta na Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie obejrzeliśmy honorową zmianę warty. 

    Wycieczkę zakończyliśmy wjazdem na taras widokowy na 30 piętrze w Pałacu Kultury i Nauki. Pięknym widokiem panoramy miasta pożegnaliśmy stolicę. 

    Była to bardzo pouczająca i wartościową wycieczka, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia i gotowi na dalsze przygody. 

     

  • Finał wojewódzki BRD

    W dniu 17.05 2024.r. w SP w Kargowej odbył się finał wojewódzki Lubuskiego Konkursu BRD. To współzawodnictwa stanęło 42 najlepszych uczniów z województwa lubuskiego w kategorii szkół podstawowych.
    Konkurs składał się z 5 konkurencji. Każdy z uczestników rozwiązywał test wiedzy o ruchu drogowym, następnie każdy musiał udzielić pierwszej pomocy przed medycznej, a na koniec wykazać się techniką jazdy na rowerze (jazda wyznaczonym pasem, wolna jazda w miejscu) oraz umiejętnościami jazdy po miasteczku ruchu drogowego.
    Jedynym reprezentantem naszej szkoły był uczeń z klasy VII Wojciech Ślusarczyk.   Współzawodnictwo stało na wysokim poziomie. Wojtek w  każdej z konkurencji zaprezentował się bardzo dobrze, nie ustępował wiedzą i umiejętnościami  uczniom z innych szkół, bezbłędnie przejechał miasteczko ruchu drogowego oraz wolną jazdę. 
    Efektem końcowym było zajęcie przez Wojtka 24 miejsca. 
    Finaliści zmagań otrzymali dyplomy cenne nagrody. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Lubuskie Kuratorium Oświaty, WORD  oraz samorządy terytorialne.
    Opiekunem ucznia był Krzysztof Celejewski.
     

  • Wyjazd klasy V do Sierakowa - Zielona Szkoła

    W dniach 14-16.5.2014r. klasa V SP przebywała na Zielonej Szkole w ośrodku wypoczynkowym OKO w Sierakowie. Program pobyt w Zielonej Szkole był bardzo napięty i wypełniony różnymi, atrakcyjnymi zajęciami w terenie. 
    Jedna z najważniejszych umiejętności w sztuce przetrwania w ekstremalnych warunkach jest rozpalanie ognia. Z tym zadaniem zmierzyli się uczniowie  na pierwszych zajęciach z survivalu wszyscy próbowali samodzielnie rozpalić ogień przy pomocy krzesiwa. Dzięki temu przedmiotowi rozpalenie ognia jest możliwe nawet w trudnych warunkach pogodowych. Wszyscy uczniowie po kilku próbach opanowali umiejętność posługiwania się krzesiwem. Mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu z wiatrówki oraz karabinka pneumatycznego. Survival odnosi się również do umiejętności budowania schronienia oraz dobrego kamuflażu. Podczas zajęć popołudniowych odbywa się wyprawa do lasu , żeby nauczyć się  umiejętności budowy szałasu wśród drzew oraz zrobienia kamuflażu. Również ta umiejętność została zdobyta. Wszyscy  wykazali się kreatywnością, pracą zespołową, odkryli przyjemność z tworzenia i cieszenia się z uzyskanego efektu.
    W drugim dniu pobytu zajęcia rozpoczęły się na strzelnicy Paintball, gdzie uczniowie  zostali podzieleni na dwie drużyny, które miały wyeliminować jak najwięcej osób z przeciwnej drużyny poprzez trafienie kulką paintballową. Każdy uczestnik zaopatrzony został w kompletny sprzęt: maskę, mundur, kuleczki wystrzeliwane ze specjalnych  markerów. Potyczki paintballowe pomiędzy dwoma drużynami, które ukrywały się pomiędzy licznymi przeszkodami, osłonami zrobionymi z opon, desek itp. były emocjonujące, pełne świetnej zabawy w grupie i były okazją poznania prawdziwej, zdrowej rywalizacji.   Podczas zajęć popołudniowych wszyscy mieli możliwość spróbowania swoich sił na parku linowym. Na początku uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa poruszania się po trasie. Śmiałkowie mieli przejść w uprzęży zabezpieczającej kilka metrów nad ziemią trasę składającą się z lin, platform, kładek, materiałowych drabinek. Park linowy zapewnił  wiele radości, a po ukończeniu tego wyzwania wszyscy byli z siebie dumni. W tym samym czasie dla osób chętnych było samodzielne zbudowanie i wejście na jak najwyższą wieżę ułożoną ze skrzynek. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Olaf, który wszedł na 17 skrzynek, ustanawiając nowy rekord ośrodka.
    W ostatnim dniu pobytu każdy miał możliwość sprawdzenia swojej  sprawność na ściance wspinaczkowej. Ponadto uczniowie brali udział w grach i zabawach integracyjnych. Aby wygrać poszczególne konkurencje sprawnościowe trzeba było połączyć swoje umiejętności jako grupa, dobrze razem współpracować, komunikować się, wykazać się kreatywnością.
    Wyjazd na zieloną szkołę był dla uczniów niesamowitą przygodą. Zajęcia, w których uczestniczyli były perfekcyjnie przygotowane i sprawnie poprowadzone. Wszyscy uczestnicy byli z nich bardzo zadowoleni. Pobyt okazał się też bardzo dobrym sposobem na integrację klasy, dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć.
     

  • Otwarcie Salki Integracji Sensorycznej w naszym przedszkolu

    W dniu 15 maja br. w Przedszkolu odbyło się oficjalne otwarcie Salki Terapii Integracji Sensorycznej. W tym wydarzeniu uczestniczył Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - Pan Ferdynand Sańko, Wójt Gminy Santok - Pan Józef Ludniewski, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Rybska oraz pozostali goście. Celem stworzenia tego przedsięwzięcia było wzbogacenie bazy dydaktycznej placówki oraz zapewnienie specjalistycznych warunków dla wszechstronnego rozwoju dzieci. 🩵🤸‍♀️🤸‍♂️"Senso-pokoik" - bo tak ładnie nazwaliśmy ten gabinet 😊 wyposażony został w różne elementy do ćwiczeń małej i dużej motoryki. Są tutaj piłeczki do ćwiczeń ręki, drabinki i tory do równowagi, obręcze, pachołki do gimnastyki i wiele wiele innych, a także miejsce dla logopedy, pedagoga, psychologa i oczywiście nauczycielek przedszkola, które będą wykorzystywały te pomoce dydaktyczne do codziennej pracy, a przede wszystkim jest to miejsce ładne i przytulne dla dzieci, które czasami potrzebują wyciszenia i pomocy specjalisty.Tą wspaniałą nową inicjatywę i pomysł zawdzięczamy naszej Radzie Rodziców, której nie wątpliwie mogą nam pozazdrościć inne Przedszkola. W całości sfinansowali projekt i siłą własnych rąk począwszy od pierwszych prac remontowych po wykończenie i urządzenie doprowadzili ten projekt do końca. Efekt jest piorunujący!Dziękujemy serdecznie za obecność pana Wójta, dzisiejsze spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Zapraszamy rodziców do obejrzenia sensopokoiku, a Radzie Rodziców jeszcze raz wielkie DZIĘKUJEMY!

  • Wycieczka nauczycieli i pracowników do Berlina.

    27 kwietnia odbyła się jednodniowa wycieczka  nauczycieli i pracowników szkoły do Berlina- stolicy naszego zachodniego sąsiada. Pogoda dopisała, więc przemierzyliśmy kilkanaście kilometrów na piechotę, zwiedzając wiele berlińskich atrakcji, między innymi- Marienkirche, Bramę Brandenburską, okolice Reichstagu, Futurium, Instytut Pileckiego oraz ślady po Bunkrze Hitlera i Pomnik Holocaustu. Wycieczkę pilotował jeden z naszych nauczycieli, germanista- pan Radosław Nowak, który okazał się bardzo dobrym przewodnikiem po mieście i urodzonym gawędziarzem. Zwieńczeniem wyjazdu była uroczysta kolacja w Słubicach, w czasie której mieliśmy okazję odpocząć po trudach dnia i podzielić się wrażeniami z wycieczki. Wyjazd był bardzo udany, a program wypełniony do ostatniej minuty.

  • Podsumowanie akcji: "Podziel się dobrem! " ❤

    13 maja w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem: Podziel się dobrem. Celem przedsięwzięcia było wsparcie rodziny, która w pożarze straciła dorobek życia i dach nad głową. Dzięki dużemu zaangażowaniu społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, dyrektora, nauczycieli i pracowników szkoły, udało się zorganizować kiermasz ciast i kartek na Dzień Matki. Akcję koordynował Samorząd Szkolny. Ze zbiórki  udało się uzyskać kwotę 2 tysiący 56 złotych. Akcja rozpoczęła się rano i prowadzona była w czasie przerw, a zakończyła się na zebraniu rodziców. To działanie pokazało, jak ważne jest dla nas poczucie wspólnoty i empatia wobec potrzebujących wsparcia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pomoc w organizacji i ofiarność. 

    Opiekun Samorządu Szkolnego

  • Podzielmy się sercem! ❤

  • Zapraszamy!

  • Apel z okazji świąt majowych.

    W piątek przed weekendem majowym klasa szósta miała przyjemność poprowadzić akademię z okazji świąt majowych: Konstytucji 3 Maja, święta pracy oraz dnia flagi Rzeczypospolitej Polskiej.Chcieliśmy zainteresować najmłodszych kolegów i koleżanki, a pozostałym osobom przypomnieć, dlaczego są to istotne daty dla naszego narodu.

    Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy hymn, aby podkreślić wartości, ważne dla narodu, te na których opiera się nasza ojczyzna.

    Dziękujemy wszystkim za przybycie.

strona:

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipkach Wielkich
    ul. Nowa 16
    Lipki Wielkie
    66-431 Santok
  • 957287529