Nawigacja

  • Gminny Dzień Seniora

    18 października 2024 r. w hali sportowej szkoły podstawowej w Lipkach Wielkich odbył się Gminny Dzień Seniora. Po godzinie 17 cała hala wypełnia się wspaniałymi gośćmi, którzy licznie przybyli ze wszystkich zakątków naszej pięknej gminy. Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości przez Wójta gminy Santok pana Józefa Ludniewskiego odbyła się część artystyczna dedykowana szacownym seniorom naszej gminy. Wystąpiły dwie uczennice naszej szkoły: Natalia Witczak z klasy 5A i Oliwia Piętek z klasy 8 oraz absolwentka szkoły podstawowej w Lipkach Wielkich: Zuzanna Piątek. Seniorzy świętowali przy rytmach muzyki granej na żywo oraz przy pysznym cateringu.

  • Dzień Pieczonego Ziemniaka.

    Dzień Pieczonego Ziemniaka jest na stałe wpisany w kalendarium wydarzeń w naszej szkole, jednak już dawno nie mieliśmy okazji spędzić go w tak fantastyczny sposób.

    W ten mroźny poranek uczniowie klas 1-3 wybrali się wraz z wychowawczyniami na pole do państwa Małgorzaty i Łukasza Rudnickich. A tam czekały... Ziemniaki!Mnóstwo dorodnych  ziemniaków, które aż chciało się wyzbierać. 

    Po ciekawej pogadance przedstawionej przez panią Małgorzatę, uczniowie ruszyli w pole. Nie upłynęło dużo czasu gdy spore drewniane skrzynie zostały zapełnione przez dzielnych zbieraczy. Nie da się opisać ich zaangażowania i radości!

    Po tak ciężkiej pracy należał się posiłek i odpoczynek. W ognisku czekały już upieczone ziemniaki, a uczniowie przystąpili do opiekania kiełbasek. Po zjedzeniu część dzieci zajęła się zabawą, a wytrwali zbieracze wrócili na pole.

    Ostatnim punktem Święta Pieczonego Ziemniaka były warsztaty, oczywiście z wykorzystaniem ziemniaka. Dzieci stworzyły Pana Ziemniaka, który będzie ich pamiątką z tego wspaniałego dnia.

    Bardzo dziękujemy państwu Rudnickim za przygotowanie wspaniałego wydarzenia dla naszych uczniów. Chętnie wrócimy pomóc przy zbiorach w przyszłym roku!

    Wychowawczynie i uczniowie klas 1-3.

  • MALI WIELCY ODKRYWCY W PRZEDSZKOLU W LIPKACH WIELKICH

    Jest nam niezmierni miło poinformować, że Przedszkole w Lipkach Wielkich dołączyło do programu Mali Wielcy Odkrywcy!

    Celem programu Mali Wielcy Odkrywcy jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata. Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji.

    Niebawem Przedszkole w Lipkach Wielkich rusza z realizacją tego wspaniałego projektu!

    https://maliwielcyodkrywcy.pl/

    ®

  • Wycieczka nauczycieli i pracowników szkoły do Poczdamu.

    12 października z okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej odbyła się jednodniowa wycieczka  nauczycieli i pracowników szkoły do Poczdamu- stolicy Brandenburgii.

    Pogoda dopisała, więc przemierzyliśmy kilkanaście kilometrów na piechotę, zwiedzając wiele poczdamskich atrakcji, między innymi- Pałac Cecilienhof, w którym latem 1945 r. odbywał się konferencja poczdamska, a który zarazem jest ostatnim pałacem wzniesionym przez Hohenzollernów. Był to również ostatni moment na odwiedzenie tego pięknego miejsca, bowiem niebawem pałac zamyka się na ok. 3 lata w związku z pracami remontowymi oraz tworzeniem kolejnej atrakcji, jakim będzie hotel w tym zabytkowym obiekcie.  Pałac Sanssouci – przepiękna letnia rezydencja króla Fryderyka II Wielkiego. Wnętrza tego pięknego niemalże 300 letniego pałacu zrobiły duże wrażenie na uczestnikach. Spacer po 300 hektarowym parku dostarczał ciekawych niespodzianek w postaciach choćby ogrodu włoskiego, domku chińskiego oraz rzeźb antycznych. Uczestniczy zwiedzili i poznali historię starego miasta, dzielnicy holenderskiej, jak również Aleksandrówki.

    Wycieczkę pilotował wicedyrektor (germanista) Radosław Nowak, który opowiadał uczestnikom zawiłą biografię rodu Hohenzollernów oraz oprowadzał po zabytkach Poczdamu.

    Zwieńczeniem wyjazdu była uroczysta kolacja w Słubicach, w czasie której mieliśmy okazję odpocząć po pełnym atrakcji dniu i podzielić się wrażeniami z wycieczki. Wyjazd był bardzo udany, a program wypełniony do ostatniej minuty.

    ®

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej.

    Święto Edukacji Narodowej rozpoczęło się od uroczystego apelu z udziałem wójta Gminy Santok -pana Józefa Ludniewskiego, zastępcy wójta- pani Magdaleny Nowak, pani sołtys i radnej- Karoliny Piętek, Rady Rodziców oraz całej społeczności szkolnej- uczniów, przedstawicieli przedszkolaków,    nauczycieli, pracowników szkoły i przedszkola oraz emerytów. 

    Dyrektor Ferdynand Sańko powitał gości, następnie wygłosił okolicznościowe przemówienie i wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom. Ciepłe słowa do nauczycieli i uczniów skierowali również  zaproszeni goście: wójt, a także przewodnicząca Rady Rodziców-pani Daria Kaźmierczak i pani sołtys. Również przedstawiciele Samorządu Szkolnego odczytali słowa podziękowania.

     Klasa 8 przygotowała program artystyczny, w skład którego weszła recytacja wiersza w wykonaniu Emilii Kiljańskiej, pokaz mody nauczycielskiej, zabawna scenka teatralna o młodym nauczycielu oraz taniec. Wszyscy nauczyciele otrzymali okolicznościowe magnesy i słodką muffinę. 

    Uroczystości towarzyszył cytat: ,, Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą- nauczać!". 

    Po apelu odbyły się krótkie spotkania wychowawców z klasami, a goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

  • BohaterON

    W dniach 3-6.10.2024 r. pani Weronika Czeczura - nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, brała udział w seminarium dla nauczycieli i edukatorów w Warszawie. 

    Seminarium jest częścią akcji „BohaterON”, której zadaniem jest m.in. upamiętnienie historii osób żyjących w czasie drugiej wojny światowej. Oprócz udziału w warsztatach uczestnicy mieli okazję zwiedzić takie miejsca jak: cmentarz na Powązkach, willę Jasny Dom oraz areszt śledczy na Mokotowie. 

    Ostatni dzień był najbardziej wzruszający, gdyż odbyło się spotkanie z powstańcami, którzy opowiedzieli swoje poruszające historie.

    Teraz pani Weronika będzie mogła dzielić się doświadczeniami ze swoimi uczniami! 

    fot. BohaterON, Tomasz Tołłoczko #BohaterON

  • Wycieczka klas piątych do Gorzowa.

     

    8 października klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami - p. Radosławem Nowakiem i p. Dorotą Dębską uczestniczyły w wycieczce do Gorzowa Wielkopolskiego.

    Najpierw uczniowie obejrzeli film Leonardo Odkrywca o wielkim malarzu i największym umyśle renesansu. Kolejną atrakcją była lekcja muzealna w Spichlerzu- Co w belkach piszczy?

    Piątoklasiści wysłuchali historii tego miejsca i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, wyszukując w budynku różnych informacji. Najzabawniejszym zadaniem było liczenie schodów w całej wielokondygnacyjnej budowli. Uczniowie wykazali się sprytem i orientacją. Wychowawcy mają już plany następnych wyjazdów edukacyjnych. Nie ma lepszego sposobu na naukę niż poznawanie świata przez doświadczenie!

  • Dzień Języków Obcych.

    2 października odbyła się w naszej szkole cykliczna impreza - Dzień Języków Obcych. Udział w niej wzięła cała szkolna społeczność, przybyły także gościnnie przedszkolaki.

    Klasy 1, 2 i 3 zaprezentowały Włochy, Turcję i Holandię, ale nie brały udziału w zmaganiach konkursowych. Wykazały się natomiast dużą pomysłowością, a  ich rodzice zaangażowaniem. 

    Do konkursu przystąpiły klasy:4, 5a, 5b, 6, 7 oraz 8. Przygotowały prezentacje Austrii, Niemiec, Australii, Hiszpanii, Francji i Stanów Zjednoczonych.Wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie. Klasy przedstawiły wiadomości o wylosowanych krajach, scenki, tańce, flagi oraz kulinaria.

    W jury zasiedli: pani Dagmara Kowalicka- Szymczak, pani Hanna Szostak oraz państwo Urszula i Sławomir Wrońscy. Jurorzy mieli trudne zadanie. Ostatecznie wygrała klasa 8, drugie miejsce zajęła klasa 6, a na trzecim uplasowały się ex aequo -4, 5a, 5b oraz 7.

    Dyrektor Ferdynand Sańko oraz wicedyrektor Radosław Nowak rozdali wszystkim uczniom słodycze, a pani Hanna Szostak odczytała werdykt. Dyrektor poinformował o nagrodach dla poszczególnych klas ufundowanych przez Radę Rodziców.Na pochwałę zasługuje zaangażowanie wszystkich klas oraz ich rodziców i wychowawców.

    Dzięki wspólnemu działaniu łączymy przyjemne z pożytecznym- zdobywamy wiedzę o kulturze wielu krajów, dobrze się przy tym bawiąc i budując dobrą atmosferę w szkole.

     

    Pełna fotorelacja i film dostępne na FB szkoły.

  • Dzień Głośnego Czytania.

  • Wycieczka do Torunia.

    24 września uczniowie klas 1-3 odwiedzili Toruń. Wspomnienia z wycieczki opisała klasa 3.

    "24 września byliśmy na wycieczce w Toruniu. Zwiedziliśmy Rynek Staromiejski. Oparci stopami i plecami, z wyciągniętymi rękoma podpieraliśmy Krzywą Wieżę. Poznaliśmy kilka legend dotyczących miasta. Uczestniczyliśmy w grze muzealnej w Ratuszu Staromiejskim, warsztatach piernikarskich oraz w seansie astronomicznym w Planetarium".

  • Zbiórka dla powodzian.

     

    „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka.”

    18 września  Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w naszej placówce zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla dotkniętych powodzią mieszkańców Dolnego Śląska. W porozumieniu z panią sołtys Karoliną Piętek, przeznaczyliśmy naszą pomoc dla firmy, która wiosną pomogła bezinteresownie w rozbiórce domu po pożarze, należącego do mieszkańców z naszej okolicy. To najlepszy przykład na to, że dobro wraca. Zbiórka przerosła nasze oczekiwania. Jesteśmy pełni podziwu i wdzięczności dla uczniów  oraz ich rodziców za okazaną pomoc, zrozumienie i empatię. Dziękuję także dzielnym wolontariuszkom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za cenne wsparcie. - Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu-Dorota Dębska

  • Dzień Kropki

    15 września obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki, który zagościł na stałe również w naszej szkole.

    Uczniowie klas 1,2 i 3 zainspirowali się historią Vashti i odkrywali swoje talenty. 

    Świętowanie było pełne kreatywnych pomysłów oraz dobrej zabawy.

    Kolejne "kropkowanie" w przyszłym roku!

  • Pomoc dla powodzian!

    Pomoc dla powodzian!   18.09 2024

    Środa!

    Zbiórka-przed lekcjami, na przerwach oraz na zebraniu rodziców!

     

    Szkolny Klub Wolontariatuorganizuje zbiórkę najbardziej potrzebnych artykułów:

    -zgrzewki wody butelkowanej,

    -środki czystości (mydła, żele proszki, płyny do mycia, narzędzia do sprzątania (mopy, miotły, szczotki), mocne worki na śmieci,

    -rękawice gumowe, latarki, baterie, powerbanki, ręczniki papierowe, wilgotne chusteczki, -żywność (konserwy, makarony, herbata, kawa) -opatrunki, bandaże, plastry, płyny antyseptyczne

    -pościel, koce, ręczniki, koce termiczne.

    Można też przynieść kartony! Liczymy na Wasze serca!

  • Inauguracja roku szkolnego 2024/2025.

    2 września 2024 roku w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/2025.

    Na uroczystości obecni byli Wójt Gminy Santok- p.Józef Ludniewski, Wicewójt -p. Magdalena Nowak, Przewodniczący Rady Gminy- p. Tomasz Skrobański, Przewodnicząca Rady Rodziców- p. Agnieszka Kozłowska oraz wiele innych osób, w tym-nauczyciele emeryci. Dyrektor Ferdynand Sańko powitał obecnych na apelu gości, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły i wygłosił przemówienie. Swoje słowa do przybyłych skierował także Wójt Gminy Santok. Następnie Dyrektor odczytał podziękowania dla odchodzących na emeryturę pracowników szkoły: pani Haliny Mazurek, pani Krystyny Jakubiak i pana Mariusza Śpiewanka. Społeczność szkoły przygotowała dla nich kwiaty i upominki.Po podziękowaniach uczennice -Oliwia Piętek oraz Natalia Witczak zadedykowały emerytom swoje piosenki.

    Pani Halina Mazurek przepracowała w naszej szkole 43 lata jako nauczyciel matematyki. Wielu uczniów zawdzięcza jej zgłębienie tajników tej trudnej dziedziny wiedzy. Wychowała wiele roczników absolwentów. Cechowała Ją wielka pracowitość, sumienność i ogromne zaangażowanie. Była wzorem nie tylko dla uczniów, ale i dla młodych nauczycieli. Szkoła była nie tylko jej miejscem pracy, ale drugim domem.

    Każdy ma wiele wspomnień związanych z Panią Haliną. Jednym ze swoich wspomnień podzielił się także w czasie apelu p. Tomasz Skrobański, wywołując łzy wzruszenia.

    Odchodzi na emeryturę legenda szkoły, ale przede wszystkim dobra, pracowita Osoba, której wszyscy wiele zawdzięczamy.

    Pani Krystyna Jakubiak pracowała w kuchni naszej szkoły od czasów jej istnienia na ulicy Nowej. Dbała o to, by wykarmić nie tylko uczniów naszej szkoły, ale od wielu lat również uczniów całej Gminy Santok. W pamięci nas wszystkich pozostanie Jej energia, pracowitość i życzliwość.

  • Deklaracja korzystania z obiadów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipkach Wielkich.

  • Życzenia i podziękowania dla Pani Ewy Korzeniowskiej.


    23 sierpnia 2024 r. podczas rady pedagogicznej dyrektor Ferdynand Sańko, grono pedagogiczne, przedstawiciele rady rodziców oraz uczniów pożegnali i podziękowali za współpracę Pani Ewie Korzeniowskiej, która pracowała w naszej szkole przez niemal dekadę. Dyrektor Ferdynand Sańko wyraził wdzięczność dla Pani Ewy za otwieranie naszych oczu na piękno i sztukę oraz uwrażliwianie nas na ekologię. Życzył również wiele czasu na podróżowanie i rozwijanie pasji, a także gotowości na nowe wyzwania.

  • Karta przyjęcia ucznia do świetlicy jest dostępna do pobrania. Karty będą dostępne również u wychowawców w dniu inauguracji roku szkolnego.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.

  • 800-lecie Trebnitz.

    22 czerwca Dorota Dębska oraz Radosław Nowak uczestniczyli w 800-leciu miejscowości Trebnitz, w której nasza szkoła (w Zamku Trebnitz) realizuje projekty edukacyjne. Program letniego festiwalu oferował muzykę na żywo, produkty regionalne z Brandeburgii i Wielkopolski oraz rękodzieło artystyczne. Uroczystości uświetniała również orkiestra dęta z Frankfurtu nad Odrą. Przy okazji pięknego święta odbyliśmy rozmowy z dyrektorem Zamku Trebnitz oraz pracownikami. Ustaliliśmy dalszą współpracę naszej szkoły  z Zamkiem Trebnitz oraz terminy kolejnych polsko-niemieckich projektów. Bardzo mile spędziliśmy to czerwcowe popołudnie oraz cieszymy się na kolejne projekty edukacyjne w tym pięknym miejscu.

  • Wniosek o zakup biletu.

    Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lipkach Wielkich prosi o składanie wniosków na zakup biletów miesięcznych dla uczniów, którzy kwalifikują się na bezpłatne dojazdy - zgodnie z Zarządzeniem Nr II.1/2021 Wójta Gminy Santok z dnia 18.01.2021r.

    Wnioski proszę składać do szkoły do 10 sierpnia 2024r.

strona:

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipkach Wielkich
    ul. Nowa 16
    Lipki Wielkie
    66-431 Santok
  • 957287529