Nawigacja

  • Regulamin konkursów bożonarodzeniowych

  • Wycieczka do Gminnej Biblioteki w Lipkach Wielkich


    27 listopada klasa 4a w ramach lekcji języka polskiego uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. Pani Paulina Kucner, nasza miejscowa bibliotekarka,  zapoznała uczniów ze zbiorami, katalogami i zasadami wypożyczania książek. Lekcja była interesująca i bardzo barwna. Uczniowie dzielili się swoimi czytelniczymi pasjami. Wielu z nich zapragnęło zapisać się do biblioteki.

  • Wyniki XI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego

     

     

    Klasy I- IV SP / 26 recytatorów zgłoszonych do konkursu

    Laureaci:

    Maja Maciejewska SP Trzebicz

    Wiktor Nechita SP nr 3 Drezdenko

    Błażej Średniawa SP Lipki Wielkie

    Wyróżnienia:

    Blanka Kiljańska SP Lipki Wielkie

    Maja Szewczyk SP Bogdaniec

    Aleksandra Gibulska SP nr 2 Witnica

     

    Klasy V-VIII SP / 18 recytatorów zgłoszonych do konkursu

    Laureaci:

    Agnieszka Czulak SP nr 2 Witnica

    Martyna Iwaszko SP Trzebicz

    Lena Kik SP Bogdaniec

    Wyróżnienia:

    Lena Suiker SP Lipki Wielkie

    Emilia Kiljańska SP Lipki Wielkie

    Wiktor Kowalicki SP nr 1 w Drezdenku

     

    Laureaci otrzymali nagrody książkowe, prezenty od Lubuskiego Banku Spółdzielczego oraz vouchery na słodki poczęstunek w kawiarni Ośrodka Rehabilitacyjno – Wypoczynkowego w Gościmiu. Wyróżnieni zostali nagrodzeni książkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali niespodzianki oraz drewniane figurki kota- ulubionego zwierzęcia Wisławy Szymborskiej.

  • XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

    Po czteroletniej przerwie w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, która w tym roku poświęcona była poezji Wisławy Szymborskiej, w związku z trwającym rokiem poetki. W konkursie wzięło udział 44 recytatorów z 13 szkół, przygotowanych przez 27 nauczycieli.

    W konkursie reprezentowane były następujące szkoły: SP nr 1 w Drezdenku, SP nr 2 w Drezdenku, SP  w Wawrowie, SP w Janczewie, SP w Trzebiczu, SP Gościmiu, SP w Bogdańcu, SP nr 2 w Witnicy, SP w Murzynowie, SP w  Goszczanowie, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lipkach Wielkich oraz gospodarze - SP w Lipkach Wielkich.

    Nad konkursem czuwali jurorzy:

    Jury kl. I- IV

    1. Ewa Krzyżanowska – Kuratorium Oświaty
    2. Monika Żołędziejewska – Wojewódzki Ośrodek Metodyczny
    3. Małgorzata Protoklitow- SP nr 20 Gorzów
    4. Paulina Kucner – Biblioteka w Lipkach Wielkich
    5. Agnieszka  Zatylna- Biblioteka SP nr 20 Gorzów

    Jury kl. V- VIII

    1. Magdalen Płatonow – Wojewódzki Ośrodek Metodyczny
    2. Alina Michalak- artystka, pisarka, animator kultury
    3. Kamila Cierach- Ośr. Szk. Wych. w Lipkach Wielkich
    4. Lucyna Miosga- Biblioteka w Lipkach Wielkich
    5. Anna Michniuk- Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

    Konkurs rozpoczął się występem wokalnym  byłej uczennicy Zuzanny Piątek, która zaśpiewała trzy utwory do słów Wisławy Szymborskiej. Następnie Dyrektor Ferdynand Sańko powitał gości, recytatorów oraz jurorów oraz dokonał uroczystego otwarcia imprezy.

    Po przedstawieniu wskazówek organizacyjnych recytatorzy udali się do wyznaczonych sal. Po recytacjach, w czasie obrad jury odbyły się występy uczennic Natalii Witczak, Zuzanny Śniegowskiej oraz Agaty Porańczyk. Prezentację multimedialną przygotowały Maria Malińska oraz Milena Frankowska.

    W konkursie dostrzeżeni zostali uczniowie naszej szkoły. Błażej Średniawa otrzymał tytuł laureata w grupie młodszej, natomiast wyróżnienia otrzymały: Blanka Kiljańska, Emilia Kiljańska oraz Lena Suiker.

    Konkurs odbył się dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Dzięki ich wsparciu uczniowie otrzymali nagrody, upominki, a także mogli zjeść obiad i słodki poczęstunek.

    Wśród sponsorów znaleźli się :

    Lubuski Bank Spółdzielczy- Oddział w Santoku

    Rada Rodziców

    Spółka Wodna w Lipkach Wielkich

    Firma Renergy

    Ośrodek Wypoczynkowo- Rehabilitacyjny w Gościmiu

    Piekarnia Hert Gościm

    Magdalena i Artur Ślusarczyk

    Ksiądz Krzysztof Tomaszewicz

    Agnieszka Kozłowska

    Alicja Siwińska

    Marta i Marcin Kiljańscy

    Dorota Półtorak

    Patrycja Polak

    Kamila Cierach

    Ewa Mandziuk

    Wydawnictwo Nowa Era

    Wydawnictwo Esy- Floresy

    Pracownia Natalia Ślizowska

    Gminna Biblioteka w Lipkach Wielkich

    Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc, wsparcie i  zaangażowanie. Na ręce obecnych na rozdaniu nagród przedstawicieli sponsorów- Pani Dyrektor Banku Anny Gały oraz pani Agnieszki Kozłowskiej- przewodniczącej Rady Rodziców, Dyrektor złożył pisemne podziękowania, a  pozostali sponsorzy otrzymają je wkrótce.

    Na koniec chciałabym dodać kilka słów o niezwykłym kilkuosobowym zespole nauczycieli,              z którym pracuję przy organizacji tego konkursu. Determinacja, kreatywność i pasja tej grupy pozwala budować markę tego przedsięwzięcia i trwać jego tradycji od kilkunastu lat. Jestem także wdzięczna obsłudze za pomoc w przygotowaniu budynku szkoły i posiłku dla uczniów. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za wszystko!

    Dorota Dębska

  • Szlachetna Paczka

    Kolejna edycja Szlachetnej Paczki już ruszyła!Nasza szkoła również przyłącza się do akcji, oto rodzina której darczyńcą jesteśmy:https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/111630/2903?context=family_choosen&utm_source=autoresponder-swr&utm_medium=email&utm_campaign=paczka2020&utm_term=darczynca

    W linku można przeczytać jakie są podstawowe potrzeby rodziny które chcielibyśmy spełnić, nie są zbyt wygórowane, więc poza tymi produktami które przyniseiemy, jeśli część uczniów czy pracowników będzie wolała przekazać pieniądze na zbiórkę, podarujemy również dodatkowe produkty, wyszczególnione w rubryce:"Szczególne upominki".  

    Akcja w szkole, potrwa od 23.11.2023 do 15.12.2023

    Zgromadzone paczki zapakujemy i zawieziemy do rodziny w trakcie tzw.: Weekendu Cudów, który w tym roku odbywa się w dniach 16-17 grudnia.

    Artykuły można przynosić do świetlicy szkolnej lub do wychowawców klas.

  • 11.11

    🤍❤Wychowanie patriotyczne jest w naszej szkole bardzo ważnym aspektem. Wczoraj, podczas Koncertu Patriotycznego, dokładnie o 11.11 odśpiewaliśmy hymn. Dalsza relacja wkrótce.

  • Program "Laptop dla ucznia".

    Program-Laptop dla ucznia ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych, a także talentów i zainteresowań uczniów. Zgodnie z założeniami tego programu każdy uczeń IV klasy otrzyma na własność laptop. Inicjatorem tej akcji jest Ministerstwo Cyfryzacji. Laptopy dotarły już do Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich. Niebawem będą się nimi mogli cieszyć nasi czwartoklasiści. Na pewno będzie to dla nich spore wsparcie w nauce i powód do radości.

  • Pamiętamy...

    W okresie poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych Samorząd Szkolny  zorganizował wśród uczniów zbiórkę zniczy. Zostały one zapalone na grobach nauczycieli, uczniów, a także na zapomnianych mogiłach znajdujących się na miejscowym cmentarzu. Uczniowie uporządkowali także nagrobek Pana Mariana Jaworskiego i zapalili na nim znicze. Samorząd dziękuje serdecznie wszystkim  ofiarodawcom za piękny gest w postaci znicza. To  ważny znak pamięci o tych, którzy odeszli.

  • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II

    Trzy dni przed wspomnieniem Papieża Polaka w Szkole Podstawowej w Trzebiczu k. Drezdenka odbył się XVI Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II w którym z roku na rok bierze udział więcej szkół. Nagrody dla zwycięzców 19 października wręczył bp Tadeusz Lityński. W konkursie  wzięło udział siedem szkół: Szkoła Podstawowa w Niegosławiu, Szkoła Podstawowa im. Czesława Wilińskiego w Starym Kurowie, Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku, Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku. - W tym roku wyszliśmy poza powiat, (miała na myśli naszą szkołę) więc być może w kolejnych latach będzie to konkurs o zasięgu wojewódzkim - zauważa Beata Turczyn, dyrektor SP w Trzebicz. Indywidualnie pierwsze miejsce zajęła Krystyna Sikora z SP w Trzebiczu, drugie Wiktoria Rogalska z SP w Niegosławiu, a trzecie Zuzanna Czarnecka z SP w Starym Kurowie. Drużynowo Najlepsza okazała się SP z Trzebicza, drugie SP w Niegosławiu i trzecie SP w Lipkach Wielkich. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Blanka Kiljańska z klasy 4 i Emilia Kiljańska z klasy 7. Przygotowywał je ks. Dariusz Siuda nauczyciel religii. Trzeba nadmienić, że w konkursie brało udział 16 uczniów. Można było uzyskać maksymalnie 20 punktów w teście z 20 pytaniami. Indywidualnie Emilia zdobyła 4 miejsce zdobywając 15 punktów. Blanka wraz i trzema innymi zawodnikami zdobyła 3 miejsce. Przegrała jednak w dogrywce. Na finale byli obecni przedstawiciele lokalnych władz oraz Lubuski Kurator Oświaty - Ewa Rawa.

  • Akcja "Pola Nadziei"

    „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest lecz przez to czym dzieli się z innymi”                                                                              - Jan Paweł II              

    Akcja sprzedaży żonkili na rzecz Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

    W dniach 17 – 18  października 2023 r. trwała w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich akcja „Pola Nadziei”  na rzecz  Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Symbolem działania na rzecz Hospicjum jest żonkil. Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie, przypomina o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

    W naszej szkole akcja przebiega pod hasłem „Mieszkańcy Lipek Wielkich to ludzie o dużej wrażliwości”. Celem akcji było szerzenie idei hospicyjnej i uwrażliwianie społeczeństwa na drugiego człowieka oraz zbieranie funduszy na rzecz Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. 

    Ze sprzedaży cebuli żonkili zebrano łącznie 618,00 zł.

    Dziękujemy  grupie wolontariuszy z klasy VII w składzie Emilia Kiljańska, Piotr Godawski, Milena Frankowska oraz Oliwia Piętek  za ogromne zaangażowanie w tą akcję.

    W dniu 23 października 2023r. w/w kwota została wpłacona w kasie Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

    Za wrażliwość, pomoc i bezinteresowną chęć do czynienia dobra, dziękujemy wszystkim!

    Szkolny Klub Wolontariatu wspólnie z opiekunem Mariuszem Śpiewankiem.

  • Zielona szkoła, zielone przedszkole

    Szkoła oraz przedszkole przystępują do akcji "Zielona szkoła, zielone przedszkole", akcja będzie trwała cały rok szkolny. Zbieramy następujące rzeczy:

    ✓baterie (pojemnik na świetlicy szkolnej), 

    ✓nakrętki, 

    ✓makulaturę, 

    ✓zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. 

  • Uroczyste pożegnanie Pani Ewy Mandziuk


    Obchody Święta Edukacji Narodowej połączone były z uroczystym pożegnaniem Pani Ewy Mandziuk, odchodzącej na emeryturę po 40 latach pracy w naszej szkole.Atmosfera była podniosła, a obecnym udzieliły się wzruszenia.Panią Ewę pożegnała cała społeczność szkoły - Dyrektor Ferdynand Sańko, nauczyciele i pracownicy, Rada Rodziców, a przede wszystkim klasy i uczniowie, dla których była bliską sercu wychowawczynią i  nauczycielką na pierwszym etapie edukacji. Pod adresem Pani Ewy zostało wypowiedzianych wiele słów wdzięczności za wieloletnią pracę, sumienność, zaangażowanie, wsparcie udzielane uczniom i nauczycielom, a także za szczególną rolę - przygotowywanie corocznych jasełek.Pani Ewa również wygłosiła ciepłą i wzruszającą mowę, dziękując wszystkim za wspólnie przepracowany czas i przeżyte razem chwile.Bardzo miłym akcentem był program artystyczny przygotowany przez klasę 4A oraz klasę 7, dedykowany byłej wychowawczyni.Będzie nam wszystkim brakowało obecności Pani Ewy w szkole. 

    Życzymy Jej odpoczynku i zdrowia na zasłużonej emeryturze.

  • „Klassenreise zur Musik” – artykuł w gazecie.

    W drugim tygodniu września uczniowie naszej szkoły z klasy IVA i IVB realizowali międzynarodowy projekt ze szkołą Bertolta Brechta z Buckow w Zamku Trebnitz. Krótki artykuł na ten temat pojawił się w gazecie „Buckower Nachrichten” na stronie nr 5, w którym możemy przeczytać o przebiegu spotkania oraz formach pracy uczniów.

    Zamieszczamy link do niniejszej gazety: https://kurstadt-buckow.de/bn/buckower_nachrichten_1023_web.pdf

    R.N.

  • Międzynarodowy Dzień Języków Obcych


    Dnia 3 października 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipkach Wielkich odbył się Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Wzięło w nim udział 6 klas (od 4 do 8) prezentując Japonię, RPA, Turcję, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię oraz Niemcy.  W jury zasiedli goście ze szkoły Happy School
    z Kłodawy – pani Dyrektor oraz pani lektor języka angielskiego, która pochodzi
    z Republiki Południowej Afryki. Jury wspomagali również: p. Jolanta Tyktor
    oraz x. Dariusz Siuda z naszej szkoły.  Celem naszego wspólnego świętowania było propagowanie uczenia się języków obcych, poznanie różnorodności kulturowej oraz językowej.

    Klasy miały za zadnie zaprezentowanie wylosowanych przez siebie krajów. Uczniowie przygotowali muzykę, taniec, plakaty oraz flagi. Ważnym elementem prezentacji były również kulinaria. Uczniowie byli zaangażowani w obchody oraz pięknie przygotowali swoje prezentacje.

    W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła klasa IVA, która prezentowała Japonię.
    II miejsce zajęła klasa VII prezentująca Wielką Brytanię, natomiast klasa IVB, która prezentowała RPA zajęła III miejsce.

    R.N.

  • Projekt edukacyjny „Klassenreise zur Musik”

    W dniach 10–15 września 2023 r.  uczniowie klasy 4a oraz 4b wraz z wychowawcami: Dorotą Dębską oraz Radosławem Nowakiem uczestniczyli w międzynarodowym projekcie zatytułowanym „Klassenreise zur Musik” („Szkolna podróż muzyczna”). Projekt realizowany był w Niemczech w Zamku Trebnitz wraz z partnerem ze szkoły „Bertolda Brechta” z Bukow. Celem projektu pt. „Szkolna podróż muzyczna” było wspieranie wzajemnych kontaktów i relacji między polskimi i niemieckimi dziećmi poprzez wspólne śpiewanie i muzykowanie, tańczenie i zabawę. Jednocześnie w  ten sposób były aktywnie rozwijane zainteresowania i kompetencje muzyczne biorących udział dzieci, a w rezultacie na zakończenie projektu odbył się koncert finałowy dla rodziców i zaproszonych gości (ok. 100 osób). Taka forma promowania muzyki za pomocą różnych warsztatów nie miała jedynie na celu rozwoju muzycznych talentów dzieci, ale także wzmacniała ich osobowość i kreatywność. Za pomocą animacji językowej w zabawowy sposób pokonywane były bariery językowe. Patronat nad projektem objął słynny niemiecki muzyk, kompozytor oraz autor piosenek dla dzieci – Rolf Zuckowski. Jego Fundacja „Kinder brauchen Musik” (Dzieci potrzebują muzyki) wsparła finansowo projekt. Środki na realizację projektu pozyskano również z „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży” oraz z Rządu Brandenburgii.

    R.N.

  • Sprzątanie świata

    "Myślimy globalnie, działamy lokalnie". Społeczność naszej szkoły od lat bierze udział w akcji "Sprzątanie świata". Dziś skutecznie odśmiecaliśmy Lipki Wielkie, a tym samym daliśmy dobry przykład śmiecącym. Nasze coroczne zaangażowanie popłaca. Dziś zebranych śmieci było mniej.

  • Gminną Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

    Czwartego września wraz z przedstawicielami Gminy Santok przywitaliśmy nowy rok szkolny. 
    Podczas inauguracji uczniowie usłyszeli wiele słów wsparcia i motywacji. Każdy rok szkolny to nowe wyzwania, wiele doświadczeń, ale też przygód, które zapadają w naszej pamięci. 
    Oby każde miłe słowo się spełniło, a nasi uczniowie już za dziesięć miesięcy z ogromną satysfakcją ruszyli po letnie przygody.
  • Świetlica

  • Deklaracja dotycząca żywienia

    Prosimy rodziców, których dzieci będą korzystały z obiadów w szkole, o wypełnienie deklaracji i złożenie jej w sekretariacie szkoły. 

  • Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024

strona:

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipkach Wielkich
    ul. Nowa 16
    Lipki Wielkie
    66-431 Santok
  • 957287529